Audiobooki dla dzieci, akcje Miejskiej Biblioteki Publicznej, Fiedorczuk i Springer w klubie PROZA [WIDEO]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2020-09-23 20:27 | Zmodyfikowano: 2020-09-27 11:01
A|A|A

fot. Pixabay

Czwartkowe spotkanie z literaturą zaczęliśmy od propozycji dla dzieci. Magdalena Zarębska jest cenioną wrocławską autorką książek i spektakli kierowanych do najmłodszych. Wśród jej ostatnich propozycji pojawiły się też audiobooki: "Ida i konie" oraz "Borys i zajączki", o których ich autorka opowiedziała po godz.16:00.

Jako że mieliśmy ostatni czwartek miesiąca, w naszym studiu zagościła jedna z wrocławskich bibliotekarek, aby opowiedzieć o tym co Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla swoich czytelników na najbliższy czas. Wśród propozycji m.in. bezpłatne porady psychologiczne w ramach projektu "Mosty zamiast murów". Zalety tego projektu przedstawiła Dorota Surman, bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej, która na co dzień kieruje filią nr 29 przy ul. Reja 1 i koordynuje projekt pod nazwą "Klub Rodzica", specjalizujący się w przygotowywaniu oferty edukacyjnej adresowanej do dzieci i ich opiekunów oraz psycholożka dr Anetta Pereświet-Sołtan.

 Na koniec zaproszenie do Wrocławskiego Domu Literatury na nowy cykl spotkań pt. "Oblicza katastrofy". Zmiany w środowisku wywołane przez ludzi postępują błyskawicznie, a ich konsekwencje już teraz zaczynają być tragiczne w skutkach, tak dla nas, jak i dla całych ekosystemów. Mimo tego światowi liderzy nie robią w zasadzie nic, by zapobiec nadciągającej katastrofie. Co w takiej sytuacji może literatura i osoby ją tworzące? Między innymi o tym rozmawiać będą w poniedziałek 28 września Julia Fiedorczuk i Filip Springer, czyli pisarka i reportażysta doskonale znani z zaangażowania w kwestie środowiskowe. O tym co nas czeka w poniedziałek i w dalszej przyszłości opowiedział Waldemar Mazur z Wrocławskiego Domu Literatury.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama