Wystawa Grand Press Photo 2020 we Wrocławiu

KM | Utworzono: 2020-09-28 12:52 | Zmodyfikowano: 2020-09-28 12:53
A|A|A

Fot. mat.prasowe

Do obejrzenia ekspozycji w Sky Tower we Wrocławiu („łezka eventowa” poziom 0) zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press. Można ją oglądać codziennie. Prezentuje 266 fotografii – są to 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, 4 projekty dokumentalne oraz 2 zdjęcia pojedyncze i 3 fotoreportaże w kategorii Young Poland. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczył fotoreporter światowej klasy, czterokrotny laureat World Press Photo Pieter Ten Hoopen ze Szwecji. 

Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Jacka Szydłowskiego z „Dziennika Wschodniego”, przedstawiająca pielęgniarkę z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, na dyżurze w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów podczas pandemii koronawirusa.  Wrocław, gdzie w dniach 28 września – 11 października można obejrzeć wystawę w Sky Tower, jest kolejnym przystankiem, po Warszawie, Gdańsku, Darłowie i Szczecinku w jej podróży po Polsce.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Tradycyjnie już jury przewodniczy światowej klasy fotoreporter, laureat World Press Photo. W tym roku był nim Pieter Ten Hoopen, członek agencji VU w Paryżu, współzałożyciel Civilian Act w Sztokholmie. Oprócz niego w jury zasiadali: Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt (Schilt Publishing&Gallery), Radu Sigheti (Reuters) oraz Andrzej Zygmuntowicz.

Partnerami wystawy miejskiej we Wrocławiu jest Sky Tower oraz Miasto Wrocław.

Patronami medialnym wydarzenia jest Gazeta Wrocławska, portal Wrocław Nasze Miasto, Radio Wrocław oraz Radio RAM.

Partnerzy konkursu i wystaw: Provident Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, OPPO Polska, Miasto Gdańsk.

Partner wystaw: Drukarnia Andrus.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama