Antycovidowcy manifestowali we Wrocławiu. Protest został rozwiązany

Malwina Gadawa, km | Utworzono: 2020-10-10 12:39 | Zmodyfikowano: 2020-10-10 12:40
A|A|A

Fot. Malwina Gadawa

Wrocławski magistrat przed godz. 13 rozwiązał w sumie 6 zgłoszonych manifestacji antycovidowców. Powodem było zagrożenie zdrowia i życia. Większość uczestników manifestacji nie chciała założyć maseczek. Podczas zgromadzenia nie brakowało emocji:

Od dzisiaj w całym kraju obowiązują restrykcje dotyczące strefy żółtej. Oznacza to obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Większe ograniczenia wprowadzono w związku ze znacznym wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnim czasie.

Na protest przyszło blisko 200 osób, choć organizatorzy zapowiadali, że w marszu przez centrum miasta weźmie udział 900 osób. Uczestnicy manifestacji tłumaczą, dlaczego sceptycznie podchodzą do koronawirusa i restrykcji z tym związanych:

W Rynku nie brakowało osób, które stosują się aktualnych przepisów, nakazujących noszenie maseczek:

Tymczasem mamy kolejny rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce stwierdzono 5300 nowych przypadków koronawirusa. Z czego 242 na Dolnym Śląsku.

Muzyk Iwan Komaranko, który był na wrocławskiej manifestacji powiedział, że wierzy w koronawirusa, tak jak w każdego innego wirusa:

Pomimo rozwiązania manifestacji organizatorzy nadal kontynuowali manifestację, a ze sceny przemawiali kolejni goście.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~eskimosi
2020-10-11 02:45:26
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 12
i ich różowe odbyty rządzą w polin
~Realista
2020-10-10 23:55:03
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 12
Dzisiaj na forach doszło do manipulacji opinią publiczną ktoś dokładał po 50 "+" lub "-" nawet pod jednym komentarzem dot. kowid dołożyli sobie po minucie 77 głosów łapek w górę.
~Irek
2020-10-10 21:06:36
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 10
Uwielbiam te sytuacje, kiedy ktoś z rady programowej prw dodaje w komentarzach po kilkadziesiąt raczek w górę dla propisowtch komentarzy.
~Koryfeusz
2020-10-10 20:51:43
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 6
Pisałem, wielokrotnie, na PRW, że protoplastą rodu Polaka był jeden z aktorów w filmie Flip & Flap. Jeden z nich nazywał się Hardy... To co wyprawiają i prezentują córki - synowie naszych(pożal się boże) cielebrytófff przyprawia mnie o torsje a to trzeba omijać szerokim łukiem. Postarajmy się razem przebrnąć przez ten ciężki okres.
~Nadzwyczajna kasta
2020-10-10 19:00:29
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
Marta Kaczyńska przechadzała się dzisiaj po Sopocie (strefa czerwona) bez zasłoniętych ust. Przepisy są tylko dla poddanego frajerstwa.
~Covid
2020-10-10 18:12:51
z adresu IP: (195.136.xxx.xxx)
Ocena: -7
Żałosne, dzisiejsi bojownicy o wolność, nie wiadomo, płakać czy się śmiać.
~Książę Kłodzki
2020-10-10 17:41:57
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 12
Maseczki maseczki wszystko bardzo pięknie ale tylko gruba guma chroni po wuju fest. Po naciagnięciu gumy dla uszczelnienia warto jeszcze gumę obciągnąć taśmą klejącą dla pewności. Od siebie dodam, że droga na skróty w postaci samego obciągania bez gumy to droga na manowce..nie idźcie tą drogą!
~Realista
2020-10-10 17:20:49
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -40
To nie są "antykowidowcy" tylko obywatele, którzy protestują przeciwko bezprawnemu, nieuzasadnionemu pozbawianiu wolności.
~MKRSD
2020-10-10 16:19:32
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -42
Jak długo macie zamiar nosić te maski? Rok, 2 czy 5?? Bo chyba nie wierzycie, że powstanie skuteczna szczepionka albo lekarstwo? Nie, nie powstanie. Tak jak nie ma skutecznego leku na wiele wirusów. Nawet na grypę. Ludzkość lata na księżyc ale jest bezradna wobec kataru.
~Ściema
2020-10-10 15:52:04
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 55
Jak to jest że jak magistrat rok temu rozwiązał marsz niepodległości rok temu to nie dano ludziom się rozejść tylko zaczęto ich pałować. A tu mimo rozwiązania marszu nie było żadnych konsekwencji. Tzn nardowoców można i trzeba pałować ?
~Kasia
2020-10-10 15:20:05
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -46
Coś tu jest nie tak...gdyby było naprawdę tak źle, to rząd by zamknął granice, wprowadził obowiązek pracy zdalnej w biurach i urzędach, praca zdalna w szkole itp. Z Ukrainy przyjeżdżają do nas ludzie ciągle, a tam jest tyle zakażeń. Do tego komunikacja miejska, gdzie nie da się zachować dystansu w tłoku....RZĄD udaje tylko, że coś robi. To co robi rząd, tak naprawdę nic nie da, jeśli ten wirus jest naprawdę groźny. Spotykamy się w pracy, w szkole. Czy naprawdę ktoś wierzy, że maseczka chroni? Brudna szmata z materiału, źle wyprana, po 10 min śmierdząca szmata od wilgoci i bakterii z buzi, czy naprawdę coś takiego może nas ochronić?
~Nagroda
2020-10-10 15:09:47
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 49
Mają zdjęcia tych wszystkich matolkow, więc policja bez problemu może im dac po te 500 zł "nagrody". A więc do roboty policja. Brak kar to dowód nieudolności i frajerstwa Was policjantów. Pozdrawiam 70-latek.
~Włącz myślenie
2020-10-10 15:08:10
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -46
Cieszę się, że mogłem być uczestnikiem tego protestu. Protestu ludzi myślących i świadomych tego co się dzieje! Za pomocą rządowych rozporządzeń próbuję się na nas NARODZIE, wymusić niekonstytucyjne zachowania! Padają firmy, ludzie tracą pracę a oni każą zakładać maski! Jeszcze wczoraj nie od dziś znów tak?! Był kiedyś człowiek, który powiedział, że Królestwo Boże jest w nas, został za prawdę ukrzyżowany. Dziś kiedy garstka odważnych i świadomych duchowo istot mówi, protestuje, że noszenie maseczek jest tylko mechanizmem kolejnego totalitaryzmu, ograniczeniem wolności osobistej, mówi się o nas: DEB***, WAR***, ANTYCOVIDOWCY TYLKO, że wśród tych deb**i są lekarze, biznesmeni, psychologowie, LUDZIE ŻYCIOWO MĄDRZY, których nie da się się ZASTRASZYĆ MANDATEM czy rozporządzeniem! Silny duchem mądry życiowo, pozdrawiam wystraszone istoty, nie lękajcie się! Jesteśmy tutaj by obudzić WSZYSTKICH ŚPIĄCYCH CZAS WSTAWAĆ!!!
~Franek
2020-10-10 14:04:45
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: -48
Tak samo było jak protestowali przedsiębiorcy. Powinni przestać płacić podatki do Państwa ciekawe czy Morawicki i spółka PiS byłaby taka mądra jakby skończyły się wpływy z VAT i dochodówki
~sky
2020-10-10 13:23:54
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 7
Policja obecnie sankcjonuje łamanie prawa przez polski rząd. Funkcjonariusze policji (a może powinienem napisać "milicji") stają się tym samym pospolitymi bandytami, jak złodzieje, mordercy, gwałciciele itp.