Sztuka w RWK: Rozmowy z Widokiem, Czy badania artystyczne, Zuza Golińska, Dominik Lejman i 6. OUT OF STH [POSŁUCHAJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2020-10-14 19:30 | Zmodyfikowano: 2020-10-12 23:24
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Dobiegł końca cykl "Rozmowy z Widokiem". O tym co wynika z dyskusji o mieście i projektowaniu, które transmitowane były na profilu Dobry Widok, opowiedziała nam Zuza Wollny.


W ramach Sympozjum Wrocław 70/20 22 i 23 października, oczywiście w sieci, odbędzie się Konferencja "Czy badania artystyczne?". Na naukowo-artystyczne wydarzenie, którego celem jest ożywienie i rozwijanie dyskusji wokół problematyki badawczych praktyk artystycznych w Polsce zaprosiły Zofia Reznik, Zofia Małkowicz-Daszkowska oraz Iwona Ogrodzka.


W piątek 16 października w MWW rozpocznie się wystawa "Red Giant", która tytułem odnoszącym się do ostatniego etapu ewolucji gwiazdy, nawiązuje do prawdopodobnej katastrofy klimatycznej, która czeka naszą planetę. W temat wprowadziły nas artystka Zuza Golińska oraz kuratorka Joanna Kobyłt.


Tego samego dnia, w OP ENHEIM, zacznie się ekspozycja "Air Wants to Go", której tytuł odnosi się do poematu o opuszczeniu i przemianie człowieka w relacji do świata, autorstwa amerykańskiego poety Howarda Altmanna. Opowiedział nam o niej artysta Dominik Lejman.


Zakończyliśmy pierwszą z rozmów o przeniesionej na drugą połowę listopada kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH. O tym czym jest jest tytułowa "Chłonność przestrzeni", po 18:20 mówić będą Joanna Stembalska i Hubert Kielan.

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama