Pełna setka w niepełnym składzie

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-10-19 06:54 | Zmodyfikowano: 2020-10-19 06:55

Śląsk spotkanie w składzie: Kacper Gordon, Jakub Musiał, Aleksander Leńczuk, Anton Azimka i Szymon Tomczak. W meczowej ekipie znalazł się też m.in. Michał Gabiński. Gospodarze pomimo braków kadrowych sprawnie rozpoczęli mecz i narzucili wysokie tempo. Goście starali się trzymać naszych rozgrywających na długości całego parkietu. Wysoki pressing AZS-u nie przeszkodził nam w objęciu prowadzenia. Ostre krycie i podwajanie odsłaniało rzucających WKS. W przypadku gości duży wkład w odrabianie strat mieli Adam Kaczmarzyk i Łukasz Lewiński (łącznie 16 punktów w pierwszej kwarcie). W ekipie WKS swoją cegiełkę dołożyli Leńczuk, Musiał i Gordon (każdy z nich po 6 punktów). Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 27:22.

W drugiej kwarcie Śląsk poprawił się na desce – głównie za sprawą Michała Gabińskiego. Politechnika usprawniła jednak krycie, dzięki czemu zniwelowała straty do trzech punktów. Przyjezdni znacząco poprawili w tej części także skuteczność, natomiast WKS przeżywał niewielki kryzys. Szymon Tomczak złapał aż cztery faule i musiał odpocząć na ławce rezerwowych. W drużynie Jerzego Chudeusza dobry fragment zaliczył Kacper Marchewka. Pomimo problemów gospodarze utrzymali prowadzenie. Sprawy w swoje ręce wziął Kuba Musiał, który trafił dwie trójki (łącznie 14 oczek po pierwszej połowie) i do przerwy było 51:45 wrocławskiej drużyny.

Po przerwie gospodarze utrzymywali bezpieczna przewagę. Dobrze grali Leńczuk i Musiał. Trener Chudeusz postanowił narzucić mocniejszy pressing, dzięki czemu Politechnika Opolska częściej traciła piłkę (16 strat). Oprócz tego goście mieli coraz większe problemy z faulami. 59% z linii w wykonaniu Śląska nie robiło wrażenia, jednak było wystarczające, aby zakończyć kwartę z wynikiem 76:66.

W ostatniej kwarcie Śląsk nie odpuszczał, od początku wychodząc wysoko w obronie. Wydarzenia na parkiecie zdominowali Kacper Marchewka i Jan Wójcik. Ten ostatni w końcówce wykończył akcję alley-oop pieczętując wygraną gospodarzy.

TBS Śląsk II Wrocław - Weegree AZS Politechnika Opolska 100:81 (27:22, 24:23, 25:21, 24:15)

Punkty dla Śląska: Musiał 21, Marchewka 15, Wójcik 15, Leńczuk 12, Góreńczyk 8, Tomczak 7, Gabiński 6, Gordon 6, Azimka 4, Bożenko 4, Strzępek 2

Punkty dla AZS: Kaczmarzyk 18, Lewiński 18, Piszczatowski 16, Jodłowski 12 (10 zbiórek), Krajewski 6, Wilk 6, Brenk 5