Notowanie 3 Edycji zimowej Listy Przebojów Ludowych

Małgorzata Majeran-Kokott | Utworzono: 2014-02-03 09:05 | Zmodyfikowano: 2014-02-03 09:05
A|A|A

Ten zakątek Dolnego Śląska, gdzie leżą Ocice i Radostaw to klimaty "bośniackie". Tu mieszka bardzo wielu Polaków, którzy po wojnie przyjechali z terenów byłej Jugosławii. Zarówno w repertuarze Ocic i Marysieniek jest wiele piosenek śpiewanych po bośniacku.

Świetlica wiejska w Ocicach raczej zimna ale najważniejsze, że jest. Budowali ją członkowie zespołu, którzy nie mieli swojego miejsca na spotkania i próby. Kiedyś spotykali się w domach rodzinnych. Słynne było niedzielne muzykowanie kapeli w Ocicah. Ludzie wracali z kościoła i słuchali skocznej muzyki przywiezionej z Bośni. Było wtedy wesoło i muzyki było dużo. Dziś zdrowie już nie to i wiek nie na wszystko pozwala. Ale zamiłowanie do wspólnego śpiewania zostało. Dlatego panie i panowie z Ocic nadal się spotykają i śpiewają.

Podobnie w Radostowie. Zespół Marysieńki działa już od wielu lat. Panie z niezmiennym zapałem śpiewają piosenki ludowe a zmieniają się tylko muzycy. Teraz przygrywa im młody akordeonista, który do śpiewania w zespole zachęcił swoją żonę.

W ubiegłym tygodniu palmę pierwszeństwa w głosowaniu zdobył zespół Radośni z Wróblowic, który zebrał 172 głosy.

Punktacja łączna

1. Zbytowianki ze Zbytowej 615
2. Radośni z Wróblowic 296
3. Strzegomianki ze Strzegomian 276
4. Gajkowianie z Gajkowa 109
5. Marysieńki z Radostowa 59
6. Zespół z Ocic 45
7. Skidniowianie ze Skidniowa 13

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama