Zagłębie kontra Lechia. Czy znów czeka nas efektowny mecz?

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2020-10-23 08:26

To historia, a jak wygląda obecny sezon? Lepiej radzi sobie Zagłębie, które zajmuje trzecie miejsce ze stratą zaledwie trzech punktów do pierwszego Rakowa Częstochowa. Ten wynik mógł być jeszcze lepszy gdyby nie porażka w ostatniej kolejce w Warszawie z Legią 1:2. Zagłębie punktuje przede wszystkim u siebie gdzie wygrało trzy spotkania, a jedno zremisowało. Lechia w delegacji gra na 50% - raz wygrała i raz przegrała. Z dorobkiem 9 punktów zajmuje 8 miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce w poniedziałek zespół z Trójmiasta przegrał u siebie z Pogonią Szczecin 1:2.

Największa gwiazdą gości pozostaje niezmiennie Flavio Paixao. Portugalczyk w tym sezonie strzelił już cztery bramki. Największą historią przy okazji meczów z Zagłębiem jest jak zwykle postać trenera. Piotr Stokowiec pracował w Lubinie w latach 2014-2017.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Myć. 31-letni sędzia z Lublina prowadził w tym sezonie już m.in mecz o Superpuchar, a także jedno spotkanie Zagłębia, wygrane przez "Miedziowych" na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:0. Był to jeden z trzech ligowych meczów w tym sezonie sędziowanych przez Mycia. 31-latek pokazał w nich łącznie 10 żółtych kartek.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.