Natalia Czerwonka obroniła tytuł mistrzyni Polski

WK, PAP | Utworzono: 2020-10-31 08:54

Natalia Czerwonka obroniła mistrzowski tytuł na 1500 m w trwających w Tomaszowie Mazowieckim krajowym czempionacie w łyżwiarstwie szybkim na dystansach. Wśród mężczyzn po złoty medal na tym dystansie sięgnął Marcin Bachanek.

Najbardziej utytułowana i doświadczona z obecnych reprezentantek kraju swój pierwszy złoty medal w tegorocznych MP zdobyła trzeciego dnia zawodów w tomaszowskiej Arenie Lodowej. W swojej koronnej konkurencji finiszowała nieznacznie przed Karoliną Bosiek (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki). Bezpośredni pojedynek Czerwonki z 20-letnią łyżwiarką, która wywalczyła już cztery złote medale w tych zawodach, był ozdobą piątkowej rywalizacji.

Jak przyznała medalistka olimpijska z Soczi, na ostatnich metrach wyścigu obroniła się rzutem na taśmę, zwyciężając o 0,20 s.

- Cieszę się, że jest taka zacięta rywalizacja i młodsze koleżanki są w formie. Ja ze swoją jednak kompletnie nie trafiłam i nie pamiętam kiedy tak bardzo nie wstrzeliłam się z nią na mistrzostwa Polski. Bardzo się gubię, staram się szukać siebie, codziennie zmieniam płozy, ale gdzieś mijam się z najważniejszymi rzeczami w łyżwiarstwie, czyli odbiciem i  timingiem - tłumaczyła 32-letnia zawodniczka Areny Tomaszów Mazowiecki.

Jak dodała, to pierwsze poważne starty w tym sezonie i ma nadzieję, że na najważniejsze międzynarodowe imprezy będzie już w formie.