Grały dolnośląskie drużyny w ekstraklasie piłki ręcznej [WYNIKI]

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2020-11-14 21:45 | Zmodyfikowano: 2020-11-14 21:45

W Lubinie Zagłębie zrewanżowało się Piotrcovii za porażkę w pierwszym meczu w Piotrkowie Trybunalskim po rzutach karnych. Miedziowe prowadziły przez całe spotkanie, w pierwszej połowie różnicą 4-5 bramek. Po zmianie stron przyjezdne kilkukrotnie skracały dystans. Po raz ostatni na niespełna osiem minut przed końcem spotkania, gdy na tablicy wyników było 30:29. Wówczas w roli głównej wystąpiły, rozgrywające bardzo dobry mecz, skrzydłowe Zagłębia – Daria Zawistowska i Adrianna Górna, które zdobyły ważne bramki, przybliżając swój zespół do zwycięstwa.

Zwycięską passę w lidze kontynuują szczypiornistki KPR-u Gminy Kobierzyce. Drużyna Edyty Majdzińskiej wygrała piąty mecz z rzędu – tym razem 31:22 w Chorzowie z Ruchem. Pierwszoplanową postacią była bramkarka „Kobierek” Beata Kowalczyk, która w tym spotkaniu zanotowała wiele doskonałych interwencji. Pierwsza połowa, dość wyrównana, zakończyła się 2-bramkowa wygraną ekipy z Dolnego Śląska. Jeszcze w 47. minucie Ruch mógł mieć nadzieję na sprawienie niespodzianki. Chorzowianki traciły tylko 3 gole. Później jednak „Niebieskie” kilka razy nie upilnowały Kingi Jakubowskiej, dwa razy ze skrzydła nie pomyliła się Monika Koprowska i przewaga gości wzrosła do 6-7 bramek. A w końcówce nawet do dziewięciu, po kolejnych golach Jakubowskiej.

8. kolejka ekstraklasy piłkarek ręcznych:

MKS Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:32 (17:12)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Drzemicka - Belmas, Drabik 3, Galińska 1, Górna 7, Grzyb 6, Hartman 1, Kochaniak 5, Kurdzielewicz, Matieli 4, Milojević, Noga, Świerżewska, Zawistowska 4.

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Charzyńska, Drażyk 3, Klonowska 4, Macedo 2, Oreszczuk, Płomińska 5, Roszak 2, Sobecka 4, Szynkaruk 1, Trawczyńska 1, Więckowska 9, Zaleśny 1.

KPR Ruch Chorzów – KPR Gminy Kobierzyce 22:31 (11:13)

KPR Ruch: Chojnacka, K. Gryczewska, Bednarek – Jasinowska 4, Polańska 2, Wilczek 3, Jaroszewska 2, Piotrkowska 2, Kolonko 2, Doktorczyk, Lipok 1, Stokowiec 6.

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 6, Kucharska, Ilnicka 1, Tomczyk 1, Buklarewicz, Janas 3, Kuriata, Wiertelak 4, Ważna 2, Ivanović, Koprowska 3, Despodovska 7, Wicik 3, Michalak 1.

W Głogowie szczypiorniści Chrobrego nie sprostali wicemistrzom Polski z Płocka. Gospodarze popełniali sporo błędów w ataku, które rywale po kontrach zamieniali na bramki. Do przerwy głogowianie mieli 4 trafienia mniej od Nafciarzy. Po zmianie stron szczypiornistom dolnośląskiej drużyny udało się zmniejszyć dystans do dwóch goli. Nadzieja głogowian na dobry wynik skończyła się w 48. minucie. Fatalna końcówka meczu w wykonaniu Chrobrego, przegrana aż 2:11, sprawiła, że to zawodnicy Wisły zainkasowali komplet punktów.