Kubot i Melo kończą współpracę zwycięstwem. Obaj zmieniają partnerów

BT, PAP | Utworzono: 2020-11-19 15:44 | Zmodyfikowano: 2020-11-19 16:03

Kubot i Melo pierwszego seta wygrali dzięki jednemu przełamaniu podania rywali, co miało miejsce w piątym gemie. W drugiej partii o przełamanie pierwsi pokusili się Koolhof i Mektic. Finaliści tegorocznego US Open i półfinaliści French Open stracili jednak tę przewagę w dziewiątym gemie, ale w tie-breaku dominowali wyraźnie (m.in. 2-0, 5-1).

W tzw. super tie-breaku decydujący okazał się moment, w którym Polak i Brazylijczyk od stanu 3-4 wygrali cztery kolejne wymiany i odskoczyli na 7-4. Holender i Chorwat w końcówce dwukrotnie zbliżyli się na jeden punkt, ale odwrócić losów spotkania już nie zdołali. Mecz trwał 105 minut.

Koolhof i Mektic wygrali dwa wcześniejsze mecze i byli już pewni miejsca wśród czterech najlepszych par turnieju masters.

Było to ostatnie w karierze wspólne spotkanie Kubota i Melo. Dolnośląski zawodnik zmienia teraz partnera i będzie nim... Koolhof. Taką informację przekazał dziś dziennikarz Polsatu Sport Tomasz Lorek. Także Marcelo Melo w przyszłym roku zacznie grać z holenderskim tenisistą - Jeanem Julienem Rojerem.

Polak i Brazylijczyk rozpoczęli współpracę pod koniec 2016 roku. Wygrali 15 turniejów w tym Wimbledon w 2017 roku.

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia) - Wesley Koolhof, Nikola Mektic (Holandia, Chorwacja) 6:4, 6:7 (2-7), 10-8.