KGHM Zagłębie Lubin będzie podejmować Stal Mielec

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-11-20 20:30
A|A|A

fot. zaglebie.com

Po niemal miesiącu przerwy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozegrają kolejny mecz w ekstraklasie. Zespół prowadzony przez Martina Sevelę zmierzy się o 17:30 ze Stalą Mielec. Obie drużyny spotkają się w lidze po raz pierwszy od sezonu 1995/96.

Obecna sytuacja Stali zdecydowanie nie jest najlepsza. Beniaminek mógł spodziewać się tego, że na najwyższym szczeblu ligowym wcale nie będzie łatwo, jednak z pewnością wszyscy sympatycy oczekiwaliby przede wszystkim lepszej zdobyczy punktowej, a także gry w wykonaniu piłkarzy swojej drużyny. W bieżących rozgrywkach wygrali tylko raz z Piastem Gliwice, który również nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. W pozostałych spotkaniach zespół z Mielca dwukrotnie remisował i sześć razy schodził z boiska pokonany.

Szczęście nie sprzyjało zarówno podopiecznym Dariusza Skrzypczaka, jak i samemu trenerowi. Po serii czterech przegranych z rzędu ze zdobytą zaledwie jedną bramką, dotychczasowy szkoleniowiec Stali pożegnał się z klubem, a jego miejsce na ławce trenerskiej zajął Leszek Ojrzyński, dla którego mecz z KGHM Zagłębiem będzie debiutem w tej roli. Jeżeli chodzi o indywidualności to trzeba zwrócić uwagę na Petteriego Forsella i Mateusza Maka.

Dla zespołu KGHM Zagłębia będzie to pierwsze rozgrywane spotkanie od blisko miesiąca. Do momentu przerwy piłkarze z Lubina dobrze radzili sobie w spotkaniach bieżącego sezonu. Inauguracyjna wygrana z Lechem, wywiezienie kompletu punktów z Białegostoku, czy pewne zwycięstwo nad będącym w świetnej formie Górnikiem Zabrze, tylko to potwierdzają.

Pomimo że KGHM Zagłębie mierzyło się Lechią 23 października, nie był to ostatni mecz w wykonaniu wszystkich zawodników. Podczas przerwy reprezentacyjnej w narodowych barwach wystąpili Sasa Balić, Samuel Mraz oraz Patryk Szysz. Zgrupowanie kadry szczególnie udanie zakończyło się dla napastnika, gdyż razem z reprezentacją Słowacji wywalczył udział w najbliższych Mistrzostwach Europy.

KGHM Zagłębie zmierzy się ze Stalą po raz pierwszy od 1996 roku. Ostatnie cztery spotkania zakończyły się zwycięstwem piłkarzy z Lubina. Z 18 meczów między tymi drużynami Zagłębie wygrało 11, pięć razy padł remis, a dwa razy triumfowała Stal.

Początek spotkania o 17:30. Mecz będziemy relacjonować w audycji Popołudnie Kibica.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama