Triumf był o krok. Ślęza Wrocław minimalnie gorsza od Basketu

| Utworzono: 2020-11-22 19:27

Kibice we Wrocławiu mogą żałować niewykorzystanej szansy. Ślęza prowadziła w tym meczu różnicą nawet 20 punktów. Skuteczność i w ataku i w obronie od pierwszych sekund. Wrocławianki rozpoczęły znakomicie, w ataku wychodziło im niemal wszystko - efekt był taki, że w drugiej kwarcie prowadziły aż 41:21.

Gospodynie, choć mogły się podłamać fenomenalną skutecznością, walczyły do końca. To przyniosło efekt na finiszu. Kapitalnie zagrała Janessa Jeffery - to było prawdziwe show amerykańskiej koszykarki. Skończyła mecz z dorobkiem 31 punktów, 8 zbiórek, 4 asyst i 4 przechwytów.

Ślęza w 31 minucie prowadziła jeszcze 60:43. Wtedy jednak Jeffery rozpoczęła show, a Basket ruszył do natarcia. Wraz z Julie McBride doskonale rozegrały finałowe minuty. Jeffery w ostatnie kwarcie zaliczyła 17 punktów, druga dodała 9.

Basket 25 Bydgoszcz - 1KS Ślęza Wrocław 73:71 (14:20, 14:23, 15:15, 30:13)

Basket 25: Janessa Jeffery 31, Shante Evans 15, Julie McBride 10, Lauren Ervin 8, Angelika Stankiewicz 4, Elżbieta Międzik 3, Magdalena Szajtauer 2, Karina Michałek 0, Edyta Faleńczyk 0.

Ślęza: Sug Sutton 18, Stephanie Jones 17, Nina Dudasova 15, Anna Jakubiuk 6, Nina Dedić 6, Agata Dobrowolska 5, Bożena Puter 4, Dominika Poleszak 0.