Porażka Gwardii Wrocław w ważnym meczu 1. ligi

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-11-24 22:40 | Zmodyfikowano: 2020-11-24 23:32

To spotkanie od początku do końca należało do wyrównanych. Dość powiedzieć, że cały mecz trwał niemal 3 godziny.

Już w pierwszym secie wrocławianie owszem triumfowali, ale na przewagi 28:26. Niewiele by brakowało, żeby o wyniku drugiej partii również zadecydowała gra o przewagę dwóch punktów. Ostatecznie Visła wygrała do 23. Gwardia odwdzięczyła się tym samym w trzecim secie i wydawało się, że szanse na przywiezienie do Wrocławia trzech punktów znacznie wzrosły. Czwartego seta wygrali jednak bydgoszczanie i to największą przewagą dotychczas, bo do 19. W tie-breaku wrocławianom już wyraźnie zabrakło sił i Gwardia przegrała decydującą partię do 6.

W tabeli przed tym meczem Visła i Gwardia miały po 18 punktów. Po tym spotkaniu bydgoszczanie wskoczyli na drugie miejsce w tabeli 1. ligi, wrocławianie są z kolei na trzecim. Prowadzi BBTS Bielsko-Biała.