W starciu czołowych drużyn koszykarek górą ekipa z Polkowic

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-11-28 21:30

Mecz minimalnie lepiej rozpoczęły miejscowe, które po 10 minutach gry prowadziły (26:20), by jeszcze przed dłuższą przerwą mieć już 11 „oczek” przewagi – (55:44).

Po zmianie stron sygnał do ataku dała Julie McBride celnym rzutem zza linii 6,75, a kolejne punkty Shante Evans zmniejszyły straty do 8 punktów. Następne minuty to skuteczna gra z obu stron, co doprowadziło do wyniku (69:58) i w dalszym ciągu wicemistrz Polski z Bydgoszczy miał szanse na końcowy sukces. Jeszcze przed zakończeniem trzeciej kwarty za trzy trafiła Keisha Hampton, a kolejne punkty Aarlyn Ellenberg-Wiley i „trójka” Weroniki Gajdy dały już 17 – punktowe prowadzenie (77:60).

Ostatnia kwarta rozpoczęła się… od takiej samej straty Basketu, jak w ostatnim meczu z wrocławską Ślęzą. Wtedy udało się odrobić straty i wygrać, jednak teraz nie było ani przez chwilę to możliwe. Setny punkt zdobyła Dragana Stanković na minutę i 46 sekund przed zakończeniem spotkania.

30 punktów oraz 7 zbiórek uzbierała w całym meczu Keisha Hampton, a double-double w postaci 14 punktów oraz 12 asyst było dziełem Weroniki Gajdy. CCC trafiło łącznie 14 razy za trzy punkty, przy tylko 4 takich trafieniach rywalek.

W ekipie z Dolnego Śląska zadebiutowała reprezentantka Litwy Kamile Nacickaite, pozyskana w trybie ekspresowym w miejsce szwedzkiej skrzydłowej Abigail Glomazic, która rozwiązała kontrakt z CCC. Litwinka pokazała się z dobrej strony. W ciągu 15 minut zdobyła 10 punktów, notując 100-procentową skuteczność z gry i na linii rzutów wolnych.

CCC Polkowice – Basket 25 Bydgoszcz 100:77 (26:20, 29:24, 22:16, 23:17)

CCC Polkowice: Keisha Hampton 30, Aaryn Ellenberg-Wiley 16, Weronika Gajda 14, Dragana Stankovic 12, Kamile Nacickaite 10, Weronika Telenga 9, Klaudia Retrchen 6, Alicja Grabska 3, Patrycja Tomaszewicz 0, Sylwia Siemienas 0;

Basket 25 Bydgoszcz: Shante Evans 25, Julie McBride 15, Janeesa Desiree Jeffrey 14, Karina Michałek 12, Edyta Faleńczyk 7, Lauren Ervin 4, Angelika Stankiewicz 0, Elżbieta Międzik 0, Daria Nogal 0.