Muzyczna Żonglerka w RWK: Hania Piosik, AveCaesar, SIORY [PODCAST]

Urszula Andruszko, Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2020-12-02 19:51 | Zmodyfikowano: 2020-12-02 20:20
A|A|A

https://dymrecordings.bandcamp.com/album/serce

Lubi zaskakiwać, wytrwale poszukuje i w tych poszukiwaniach jest oryginalna. Hania Piosik aka D I D - kompozytorka i solistka - była gościem poniedziałkowej "Muzycznej żonglerki" w Radio Wrocław Kultura. Artystka opowiedziała o kulisach wydania najnowszej kasety pt. "End of Xibalba [prolog]" i współpracy z wytwórnią Sejf&Dym.

"Thoughts Become Violence" to trzecia najnowsze wydawnictwo wrocławskiego duetu AveCaesar. Płyta osadzona w kanonie mocnego gitarowego grania jest wyrazistym zapisem muzycznych i życiowych doświadczeń wrocławskiego noise'owego duetu. Paweł i Radek, członkowie AveCaesar byli gośćmi poniedziałkowej audycji Uli Andruszko i Andrzeja Jóźwika.

Dziewczęcość, liryka i bunt spotykają na "Sercu", świeżutkiej płycie akordeonistki i malarki Oli Winnickiej, która tu występuje pod szyldem SIORY. Część muzycznego materiału powstała na bazie przetworzonych
elektronicznie melodii i motywów granych na akordeonie. W programie Ula Andruszko dopytywała Olę Winnicką o kontekst i tło towarzyszące artystycznej jej aktywności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama