Fatalna czwarta kwarta i porażka WKK

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2020-12-04 06:17 | Zmodyfikowano: 2020-12-04 00:29

Przez większość meczu prowadzili goście, ale WKK jeszcze na początku czwartej kwarty miał realną szansę na zwycięstwo. Było wtedy 63:66. Niestety ostatnia odsłona w wykonaniu gospodarzy była dramatyczna. Zawodnicy Tomasza Niedbalskiego ostatni raz trafili do kosza z gry na 5,5 minuty przed końcem meczu. Potem dorzucili jeszcze trzy punkty z wolnych. Stąd tak wysoka porażka.

Koszykarze WKK trafili tylko 32% rzutów z gry i 25% za trzy. Czarni dla porównania mieli prawie 47% skuteczność z gry i 40% za trzy. Dla gości najwięcej punktów - 23 - zdobył Dawid Słupiński, który dołożył do tego 12 zbiórek. 17 punktów, 10 zebranych piłek i 5 asyst miał natomiast Adrian Kordalski. We wrocławskim zespole 23 punkty zdobył Jakub Koelner. Double-double miał Szymon Kiwilsza - 13 punktów i 11 zbiórek.

WKK Wrocław - Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk 71:87 (19-22, 23-22, 21-22, 8-21)

Punkty dla WKK: Koelner 23, Jędrzejewski 14, Kiwilsza 13, Prostak 8, Niedźwiedzki 8, Patoka 2, Rutkowski 2, Sitnik 1, Żebrok, Uberna po 0

Punkty dla Czarnych: Słupiński 23, Kordalski 17, Pabian 11, Śmigielski 11, Pieloch 8, Przyborowski 8, Kulikowski 5, Kurpisz 4, Długosz 0