Po kilkunastu latach mieszkańcy doprosili się nowej drogi

Karolina Kurczab, DK | Utworzono: 2020-12-04 07:49 | Zmodyfikowano: 2020-12-04 07:51
A|A|A

fot.. Karolina Kurczab

To pierwszy z trzech etapów inwestycji, obejmujący odcinek drogi przy świetlicy wiejskiej. Mieszkańcy, mimo opóźnień spowodowanych pandemią, a teraz także utrudnień w ruchu w związku z remontem, nie kryją radości na widok rozkopanej jezdni.

- Ta inwestycja się rozpoczęła z dużym opóźnieniem ze względu na pandemię. Prace postępują, co widać. Bardzo mnie cieszy ta inwestycja. Jedyny problem jaki jest to są te utrudnienia, które musimy przeczekać. Już niedługo ta inwestycja się zakończy, gdzieś w grudniu - mówi sołtys wsi Dorota Szubała:

 

- Remont tej drogi bardzo się przeciągał -  dodaje Dorota Szubała: - Czekaliśmy bardzo długo, kilkadziesiąt lat. I po prostu to było odwlekane i odwlekane tutaj nieszczęścia, które się zdarzały na terenie tej drogi - wypadki, potrącenia iw końcu zostaliśmy wysłuchani przez władze gminy.

Remont całego 2 km odcinka drogi, został podzielony na 3 etapy i będzie kosztował gminę Polkowice 9 mln złotych. Projekt rozbudowy drogi obejmuje dwukilometrowy odcinek i uwzględnia przebudowę i poszerzenie drogi, wybudowanie chodnika, zjazdów do posesji i wykonanie nowego odwodnienia.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama