Jelenia Góra: Największa w historii wystawa przyrodnicza

Gabriela Stefanowicz, BT | Utworzono: 2020-12-14 07:01 | Zmodyfikowano: 2020-12-14 07:01
A|A|A

fot. Gabriela Stefanowicz

Na wystawie "Barwny świat ptaków" znajdziemy ponad 300 gatunków ptaków w ich naturalnym środowisku. - Umieszczone zostały w 13 dioramach i 8 gablotach - mówi Stanisław Firszt, dyrektor muzeum.

Dioramy przedstawiają nie tylko ptaki ale i całe ich naturalne środowisko z robakami czy grzybami na czele. - Złożenie dioramy czyli jej wyposażenie trwa blisko rok i to tylko wtedy gdy mamy gotowe elementy - mówi Tomasz Sokołowski, kierownik pracowni konserwatorsko-preparatorskiej w Muzeum Przyrodniczym.

- Człowiek niszczy środowiska a my przedstawiamy je tak jak powinny wyglądać - dodaje dyrektor Firszt.

Wystawa składa się z eksponatów spreparowanych przed 1939 rokiem i w ostatnich 10 latach. Przygotowanie ekspozycji trwało od 2013 roku.
90% zwierząt prezentowanych na wystawie to obecnie gatunki chronione i podlegają międzynarodowej konwencji CITES ograniczającej i monitorującej handel nimi oraz ich sprzedaż. Wystawę "Barwny świat ptaków" z ponad 300 gatunkami ptaków zobaczyć będzie można tuż po otwarciu placówki dla zwiedzających. Muzealnicy już pracują nad jeszcze większą wystawą prezentującą ssaki.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama