Derbowy thriller. KPR wygrał z Zagłębiem

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-12-19 20:37 | Zmodyfikowano: 2020-12-19 20:37
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Lubinianki prowadziły na początku spotkania, ale już po kilku minutach było 6:2 dla miejscowych. Miedziowe miały spore ze zdobywaniem bramek i nie mogły znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną defensywę Kobierzyc oraz świetną Beatę Kowalczyk w bramce. Inna sprawa, że zawodniczkom Zagłębia nie sprzyjało szczęście, gdyż wiele razy obijały one słupki bramki rywalek. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej poprawiły nieco skuteczność w drugim kwadransie pierwszej połowy i zmniejszyli straty do rywalek, w czym też duża zasługa Moniki Maliczkiewicz. Do przerwy Zagłębie rzuciło zaledwie siedem bramek, ale gospodynie miały tylko o trzy trafienia więcej.

Początek drugiej połowy nie wskazywał na emocje w końcówce spotkania. KPR utrzymywał kilkubramkową przewagę, a Miedziowe miały problemy ze sforsowaniem miejscowej defensywy. I kiedy wydawało się, że Kobierzyce pewnie zmierzają po trzy punkty, wówczas obudziły się Miedziowe. Między słupkami jeszcze lepiej spisywała się Monika Maliczkiewicz, która obok bramkarki KPR-u wyrastała na bohaterkę spotkania, a jej koleżanki z drużyny skutecznie kończyły akcje w ofensywie. Lubinianki długo czekały na odzyskanie prowadzenia z samego początku spotkania, aż w końcu się udało... Trzy minuty przed końcem bramkę na 17:16 rzuciła Karolina Kochaniak, a emocje sięgnęły zenitu. Lubinianki miały swoje szanse, aby odskoczyć na dwie bramki i przypieczętować zwycięstwo, ale remis wciąż był w zasięgu KPR-u. Przy remisie po 17 znów na prowadzenie wyszło Zagłębie, tym razem za sprawą Patrycji Świerżewskiej. Czas upływał, a Miedziowe były coraz bliżej wygranej, do które zabrakło... 12 sekund. To właśnie 12 sekund przed końcową syreną Kobierzyce rozegrały rzut wolny, który na bramkę zamieniła Kinga Jakubowska i mieliśmy rzuty karne.

Tutaj w roli głównej wystąpiła Beata Kowalczyk. KPR wygrał serię rzutów karnych 4:1 i zgarnął dwa punkty, jeden przypadł Miedziowym.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin 18:18 (10:7) k. 4:1

KPR: Kowalczyk, Zima – Kucharska, Tomczyk, Wicik, Jakubowska, Buklarewicz, Despodovska, Wiertelak, Koprowska, Janas, Ilnicka, Ivanović, Michalak, Kuriata, Ważna.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Zawistowska, Galińska, Kochaniak, Stanisławczyk, Hartman, Matieli, Świerżewska, Kurdzielewicz, Górna, Grzyb, Belmas, Drabik, Milojević, Noga.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama