Zwycięstwo koszykarek CCC Polkowice na koniec roku

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-12-30 21:43

CCC do tego spotkania przystąpiło po niemal miesiącu przerwy. Taka luka spowodowana była kwarantanną po wykryciu koronawirusa w klubie. Mimo tego, to Pomarańczowe były faworytem tego starcia, bo w tym sezonie wygrały wszystkie możliwe mecze.

Przerwa w graniu była widoczna, ale tylko w pierwszej połowie. Zagłębie potrafiło dotrzymać kroku rywalkom i skuteczni bronić się również pod własnym koszem. W drugiej kwarcie CCC, prowadzone przez skuteczną w tym spotkaniu Keishę Hampton, zdołało odskoczyć na osiem punktów.

W trzeciej kwarcie podopieczne Karola Kowalewskiego jeszcze powiększyły przewagę do 15 oczek. Czwarta kwarta była więc już niemal formalnością, polkowiczanki kontrolowały wydarzenia na boisku i wygrały całe spotkanie 93:76.

Zagłębie Sosnowiec - CCC Polkowice 76:93 (23:23, 22:30, 15:22, 16:18).

Punkty:

CTL Zagłębie Sosnowiec: Sydney Wallace 31, Oumou Toure 13, Monika Jasnowska 12, Katarina Vuckovic 10, Jessica January 5, Victoria Jarosz 5, Martyna Jasiulewicz 0, Aleksandra Wojtala 0;

CCC Polkowice: Keisha Hampton 26, Dragana Stankovic 19, Kamile Nacickaite 14, Aaryn Ellenberg-Wiley 10, Weronika Telenga 9, Weronika Gajda 8, Klaudia Gertchen 7, Sylwia Siemienas 0.