Policja: Spokojna noc sylwestrowa na Dolnym Śląsku

jk, PAP | Utworzono: 2021-01-01 13:03
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. archiwum radiowroclaw.pl

Jak powiedział w piątek rano podkomisarz Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji, noc w regionie przebiegała spokojnie. „Nie odnotowaliśmy poważniejszych incydentów” - przekazał.

Funkcjonariusze kontrolowali m.in. trzeźwość kierujących oraz przestrzeganie obostrzeń związanych z pandemią. Do północy policja zatrzymała 14 nietrzeźwych kierowców. Podkom. Jabłoński dodał, że na tę chwilę policja nie posiada informacji o wystawionych mandatach za łamanie obostrzeń związanych z zakazem przemieszczenia się od godziny 19 w czwartek do godz. 6 w Nowy Rok.

Z powodu pandemii huczna impreza sylwestrowa, organizowana co roku w stolicy Dolnego Śląska, przeniesiona została do sieci. Ze względu na obostrzenia epidemiczne zdecydowana większość wrocławian postanowiła spędzić sylwestra w domach. Wrocławski rynek był niemal całkowicie pusty, Nowy Rok powitali tu jedynie nieliczni mieszkańcy.

ZOBACZ: Dużo patroli, mało ludzi. Spokojna ostatnia noc na wrocławskim Rynku

„Noc przebiegła bezpiecznie. Dochodziło do interwencji, które zwyczajowo w tym okresie są podejmowane przez policję. Dotyczyły m.in. korzystania z wyrobów pirotechnicznych. Na Śródmieściu najprawdopodobniej na skutek użycia petard uległy okopceniu dwa pojazdy” – powiedział starszy sierżant Paweł Noga z biura prasowego wrocławskiej policji.

Dodał, że policja nie miała sygnałów o otwartych klubach nocnych, dyskotekach, czy większych imprezach tanecznych na terenie miasta.

Również w ocenie dyżurnego Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, noc w regionie minęła spokojnie i nie doszło do poważniejszych zdarzeń. Strażacy ostatniej doby interweniowali ponad 120 razy, przede wszystkim w związku z pożarami i miejscowymi zagrożeniami. Nikt nie został poszkodowany.

CZYTAJ TEŻ: Trzy pożary, jedna ewakuacja. Pracowita noc dolnośląskich strażaków

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama