Uwaga, kierowcy! Zwiększa się strefa płatnego parkowania we Wrocławiu

Malwina Gadawa, BT | Utworzono: 2021-01-05 13:40 | Zmodyfikowano: 2021-01-05 13:45
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonowska

- Kierowcy wraz z wprowadzeniem od marca śródmiejskiej strefy płatnego parkowania muszą przygotować się na sporo zmian - mówi Patryk Załęczny z wrocławskiego magistratu:

Po zmianach za każdą godzinę postoju zamiast 3 i 2 zł, zapłacimy w strefie A i B kolejno 7 i 5 zł. Od marca zaczną także obowiązywać nowe oznaczenia abonamentów. Dopiero wtedy będzie można też wykupić identyfikator na okres 6 lub 12 miesięcy. Abonamenty dla innych osób niż mieszkańcy danego obszaru nie będą wydawane w obszarze A śródmiejskiej strefy płatnego parkowania. Patryk Załęczny tłumaczy dlaczego zdecydowano się na zmiany:

Politykę magistratu krytykuje opozycyjny radny Robert Grzechnik:

Wrocław w strefie płatnego parkowania ma nieco ponad 4 tysięcy miejsc. Dla porównania w Krakowie jest ich ponad 16 tys, a w Poznaniu ponad 9 tys.

Szczegóły: TUTAJ

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~cogito
2021-01-06 18:19:52
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 22
"Tylko 4 tys. miesjc w strefie płatnego parkowania" -jakoś w godzinach obowiązywania opłat, wiele legalnych miejsc jest pusta, za to trawniki, chodniki, strefy wyłączone z ruchu, nie wpsominając rejonów skrzyżowań i przejść dla pieszych są zastawione nielegalnie zaparkowanymi pojazdami bez opłat, za to uprzykrzającymi życie innym użytkownikom ulic... Jeżdżąc po mieście, nie mam większych problemów z parkowaniem, bo nie nastawiam się tylko na parkowanie za darmo, czy parkowanie wręcz "pod progiem" destynacji, tylko szukam miejsc, gdzie zwykle są wolne miejsca i jest względnie blisko. Jeśli kogoś stać na auto, to stać go opłacić kilkanaście metrów kwadratowych zajętych na określony czas. Wszelkie płacze są tym śmieszniejsze, że najgorzej parkują i najwiecej pretensji ma plebs szpanujący coraz wyższej klasy pojazdami, na które nie byłoby go stać, gdyby nie leasing, czy że dostali je do użytku od pracodawcy... Zmiany muszą objąć nie wzrost opłat na MPK i za miejsca parkingowe, tylko skuteczną egzekucję opłat za parkowanie w strefie -tak jak to poczyniono w Warszawie mobilnymi, zautomatyzowanymi punktami kontrolującymi opłaty + wydolna Straż Miejska wywożąca na wygwizdowo auta tym, którzy mają gdzieś normalnych użytkowników dróg i zasady parkowania ;)
~pieszy
2021-01-06 09:18:37
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 11
Zwiększa się strefa płatnego parkowania we Wrocławiu. Wzrost kwoty opłat za parkowanie należy przeznaczyć na usuwanie i klamrowanie aut parkujących w miejscach gdzie nie powinne parkować. Takie miejsce to na przykład ulica Zaolziańska 3 a. Praktycznie codziennie nie można tam przejeżdżać wózeczkiem dziecinnym bliżniaczym.
~Bravo Wy
2021-01-06 00:51:55
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 6
Podobają mi się mieszkańcy Wrocławia. Najpierw podnieśli im bilety MPK z 3,40 do 4,60 zł. A teraz podniesiono o ponad 100% odpłatność za parkowanie. Widać lubią dawać d... i czekają na zmianę pozycji. Brawo Wy. Jak gospodarz łupi swoich to z niego ch... nie gospodarz... Ale mieszkańcom widać to się podoba. Brawo Wy. Jak długo jeszcze dacie się dymać ???
~Kowid itd
2021-01-05 22:03:59
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 3
Podatek raz wprowadzony będzie wiecznie. A kto z mieszkańców będzie stał samochodem tak będzie stał, tyle że uboższy o 10 zł na miesiąc, za rok o 20, a potem o 100. To jest klasyczna komusza filozofia. Jak coś masz - jesteś kułakiem, można tobie zabrać. Tak się nie buduje bogactwa. W takim samym stopniu powinno się opodatkować pieszych i rowerzystów za korzystanie z infrastruktury drogowej. Mało kto o tym pamięta, że kierowcy już płacą ogromne podatki w paliwie, w zakupie auta, częściach i usługach napraw, w przeglądach, w ubezpieczeniach i innych ukrytych opłatach. Ci ludzie którzy tu przyjeżdżają samochodami dają pracę, zostawiają swoje pieniądze w postaci podatków od firm, od nieruchomości, robią zakupy i korzystają z usług. W tym roku nie przyjechali studenci, Ukraińcy, turyści, firmy ograniczyły działalność i Wrocław zaczął się zwijać. W centrum handel od dawna zamiera. Wojna z "nie-mieszkańcami" doprowadzi jeszcze większej równi pochyłej.
~Tomek
2021-01-05 20:19:05
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czyli jak zawsze Akcja Wrocław poparła ten wspaniały pomysł z Zielonymi i Nowoczesną?
~Olek
2021-01-05 19:55:30
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 12
Luzie którzy głosują na szkodników są ich pomocnikami. Mamy we Wrocławiu od lat wybieranych partaczy i takie są wyniki. Wszystko drożeje a w zamian coraz gorsze usługi komunalne.
~Fil
2021-01-05 19:53:27
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Korwin jak zwykle gada od rzeczy
~Kazimierz57
2021-01-05 19:04:37
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
WIEMY !! WIEMY !! WIEMY !!
~Andrzej z Kościuszki
2021-01-05 18:57:14
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nie rozumiem narzekaczy. Abonament kosztuje 10 zł miesięcznie, a przynajmniej studenci z 4 złomami na mieszkanie nie zajmują mi miejsca.
~kierowca
2021-01-05 18:53:04
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -6
roszczeniowi kierowcy których nie stać na parking przypominają żuli, którzy sępią papierosy. Jak masz auto, płać za nie, jak palisz, kupuj papierosy. Jak cie nie stać, pozostaje rower, a nie zajmowanie cudzych miejsc i chodników
~Bez auta służbowego
2021-01-05 16:57:14
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 5
Prezydent Sutryk na rowerze do pracy będzie się woził? Mam nadzieję, że tak. Inni urzędnicy również.
~Kowid itd
2021-01-05 16:38:02
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 11
Co za obłudne tłumaczenie. Należy wyjaśnić: jacy mieszkańcy wnioskowali w sprawie opodatkowania właścicieli parkujących samochodów? Mieszkańcy czego? Ziemi? Okolic Wrocławia? Nikt nie zadawał tego pytania większości mieszkańców. Chcesz zabrać ciężko zapracowane pieniądze z prywatnej kieszeni mieszkańca gminy to zapytaj w referendum. Wtedy będziesz się mógł zasłaniać ich wnioskami.
~xx2
2021-01-05 16:02:41
z adresu IP: (80.253.xxx.xxx)
Ocena: 8
Skok na kase i nic wiecej. Skoro alternatywa tez zdrozala to po prostu jest to chamstwo wladzy.
~tutejszy
2021-01-05 15:08:42
z adresu IP: (194.5.xxx.xxx)
Ocena: 10
chyba już czas na taczki by zakończyć te obłędne POPISy
~Wrocek
2021-01-05 14:40:42
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 9
A może niech zrobią cały Wrocław strefą płatnego parkowania. Wtedy starczy na premie dla wszystkich w Magistracie.
~Realista
2021-01-05 14:25:03
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 12
W sobotę, niedzielę i święta będą doić kierowców za przyjazd do centrum. Niedługo pies z kulawą nogą tam nie przyjedzie, a co dopiero z kierowcy-dojne krowy. Chcą skłonić ludzi to kupowania biletów komunikacji miejskiej po 4,6 zł.? Jeszcze parę lat takiego zarządzania to się Wrocław zacznie wyludniać... Jacy mieszkańcy zawnioskowali za opodatkowaniem kierowców na Szczepinie i ilu ich było? dwóch, trzech..? CZY BYŁO REFERENDUM?
~czesiek
2021-01-05 14:01:20
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Głosujmy PITami.
~fachowiec
2021-01-05 13:53:45
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
Rozbój w biały dzień. We Wrocławiu to ani komunikacji miejskiej nie ma porządnej, ani nawet miejsc parkingowych. Spróbuj np. podjechać po pacjenta do szpitala na Grabiszyńskiej, dramat.