CCC zagra w Gdyni mecz na szczycie

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-01-06 09:07

VBW Arka Gdynia na polskich parkietach nie przegrała od 36 spotkań. W ubiegłorocznych zakończonych przedwcześnie rozgrywkach trójmiejski zespół wywalczył tytuł mistrza Polski będąc absolutnym dominatorem na boiskach Energa Basket Ligi Kobiet. W tym sezonie kontynuuje swój marsz mając obok drugą niepokonaną drużynę edycji 2020/2021 – CCC Polkowice. Obecnie Pomarańczowe, uważane za „czarnego konia” w ligowej stawce, mogą być uważane za największe zagrożenia dla mistrzyń.

Największą siłą zespołu z Gdyni jest stabilny skład, który budowany był z kilkuletnią perspektywą, bez rewolucji po każdym sezonie. Trener Gundars Vetra dysponuje składem, który doskonale rozumie się na parkiecie. O sile drużyny stanowią zawodniczki zagraniczne. Arka od trzech sezonów dyrygowana jest przez Barborę Balintovą. Rola najlepiej punktującej gdyńskiej ekipy należy obecnie do Alice Kunek. Irlandka zdobywa średnio 17,3 pkt. na mecz. Dobry sezon rozgrywa doskonale znana w Polkowicach Artemis Spanou. Indywidualnie mecz w Gdyni będzie starciem Laury Miškinienė i Keishy Hampton. Obie uchodzą obecnie za najsilniejsze punkty swoich zespołów i gwiazdy Energa Basket Ligi Kobiet.

CCC Polkowice aby wygrać musi podtrzymać skuteczność z dotychczas rozegranych meczów. To od dyspozycji strzelczyń polkowickiej drużyny może zależeć los spotkania z Arką. Jeszcze kilka miesięcy temu za wyraźnego faworyta tego starcia uchodziły gdynianki. Teraz o wskazanie zwycięzcy jest zdecydowanie trudniej.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.