Pierwsza w sezonie porażka CCC Polkowice

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-01-06 20:27 | Zmodyfikowano: 2021-01-06 20:28

Początkowe minuty meczu na szczycie EBLK stały pod znakiem dominacji gdynianek, które prowadziły już (7:0) po 120 sekundach gry. W kolejnych minutach CCC „wróciło” do gry i pierwsze 10 minut zakończyło ze stratą pięciu „oczek” – (19:24). Jeszcze lepiej dla zespołu trenera Karola Kowalewskiego było w kolejnych minutach, gdzie Keishy Hampton oraz Kamile Nacickaite dały prowadzenie (29:28). W odpowiedzi VBW Arka zaczęła trafiać zza linii 6,75 (Marissa Kastanek) i dość szybko udało się uzbierać dość pokaźną zaliczkę (39:31). „Pomarańczowe” jednak po raz kolejny starały się wrócić do gry i po 20 minutach przegrywały tylko (40:44).

Po zmianie stron wydawało się, że w dalszym ciągu gra będzie zacięta – stało się zupełnie co innego. Trafienia za trzy punkty Alice Kunek (2x), Barbory Balintovaj oraz Marissy Kastanek dość szybko zbudowały bardzo dużą przewagę (58:45). W kolejnych akcjach ponownie górą była drużyna z Pomorza, która również trafiała zza linii 6,75. Wygrana trzecia kwarta aż (32:20), dała 16 – punktową przewagę (76:60) i pozwoliła na dwunaste z rzędu zwycięstwo w obecnym sezonie.

W całym spotkaniu VBW Arka trafiła aż 19/27 rzutów zza linii 6,75, przy 9/23 takich trafieniach rywalek. CCC zagrało osłabione brakiem Dragany Stanković, stąd też aż 37 minut spędziła Weronika Telenga.

VBW Arka Gdynia - CCC Polkowice 100:85 (24:19, 20:21, 32:20, 24:25)

Punkty dla Arki: Laura Miskiniene 27, Alice Kunek 20, Marissa Kastanek 20, Barbora Balintova 10, Sonja Greinacher 10, Angelika Slamova 9, Artemis Spanou 4, Kamila Podgórna 0, Amalia Rembiszewska 0, Magdalena Szymkiewicz 0.

Punkty dla CCC: Aaryn Ellenberg-Wiley 27, Keisha Hampton 24, Klaudia Gertchen 10, Kamile Nacickaite 9, Weronika Gajda 8, Weronika Telenga 7, Sylwia Siemienas 0.