Tomasz Siemoniak: Chciałbym powrotu Tuska do krajowej polityki. Trzeba znaleźć dla niego miejsce

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2021-01-13 09:26 | Zmodyfikowano: 2021-01-13 09:30
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

"Chciałbym powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki" - powiedział w Rozmowie Dnia Radia Wrocław Tomasz Siemoniak. Wiceszef Platformy Obywatelskiej tłumaczył, że nie zna polityka PO, który nie chciałby, żeby były lider wrócił na polską scenę polityczną:

- Jeżeli Donald Tusk zdecyduje się wrócić do krajowej polityki, to trzeba znaleźć dla niego miejsce - dodał Siemoniak:

W ostatnim czasie doszło do przetasowań w kancelarii prezydenta, do tego Andrzej Duda zawetował ustawę działową. Czy to początek samodzielnej polityki głowy państwa? - Nie sądzę - uważa Tomasza Siemoniak:

- Ruchy prezydenta nie robią na Zjednoczonej Prawicy wrażenia - komentował wiceszef PO:

Tomasz Siemoniak dodał, że jest rozczarowany postawą Andrzeja Dudy, bo prezydent nie zabiera głosu w ważnych dla Polski sprawach:

- Jarosław Kaczyński musi wyciągnąć konsekwencje wobec działaczy PiS z Wałbrzycha - komentował także w Rozmowie Dnia Radia Wrocław Tomasz Siemoniak. Wiceszef Platformy Obywatelskiej tłumaczył, że z posłuchanych rozmów, które trafiły do sieci wynika, że działacze Prawa i Sprawiedliwości z Wałbrzycha grożą swojemu koledze.

- Różni politycy byli nagrywani, także nasi, ale nigdy nie padały takie groźby - mówił Tomasz Siemoniak:

Jeżeli Jarosław Kaczyński nie wyciągnie z tej sprawy konsekwencji, to PiS może mieć poważne problemy - tłumaczył Siemoniak:

Przypomnijmy, że w 2014 roku wybuchła tzw. Afera podsłuchowa, która pogrążyła polityków Platformy Obywatelskiej. Podsłuchiwani byli wtedy m.in. urzędujący i byli ministrowie, przedsiębiorcy oraz prezesi NBP i NIK.

Posłuchaj:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Halo
2021-01-14 17:58:12
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dla Tuska jest miejsce na Kleczkowskiej.
~KONRAD
2021-01-14 00:27:37
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Słowo roku: ***** *** (-:
~KONRAD
2021-01-13 18:57:25
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 60
Tak DT niedługo wróci.Wezwie go Prokuratura na przesłuchanie ws jego kolegi Sławomira "Zegarka"Nowaka :-)
~@Andrzej
2021-01-13 15:49:20
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -6
Tak super socjał, nie ma go na Ukrainie ani na Białorusi. Tylko nie zdziw się, jak zaczną go pobierać pracownicy z Ukrainy i Białorusi :) Tak samo było w Niemczech, Austrii czy Szwecji 50 lat temu - dziura demograficzna, którą miała zapewnić migracja. Teraz te państwa płacą socjał głównie muzułmanom. Myślisz, że nas to ominie? PS. A co mi po 500+ jak 300 zł kosztuje opona do samochodu? 4 miesiące mam kupować opony zimowe do jednego auta i 4 kolejne do drugiego? Dalibyście z 5000+.... Jak szaleć to szaleć
~500 plus - super.
2021-01-13 15:32:37
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pobiera większość Polaków. Świetny program wspomagający rodziny. Gardzi nim tylko osoba z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, która powinna natychmiast udać się do psychiatry lub tam, gdzie nie ma socjalu np. na Białorusi lub Ukrainie. Podobnie z trzynastą emeryturą.
~karzeł żoliborski
2021-01-13 15:04:27
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
Mateuszek wam taką jatkę urządzi, że się nie pozbieracie. Andrzejek64, na ile ci teraz 500+ wystarcza? Wydasz więcej na popitkę niż na małpki :)
~poPO
2021-01-13 14:32:10
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 9
Niech szybko wraca dawno nic nie przegrał
~ZA ICH RZĄDÓW
2021-01-13 13:12:08
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 11
Zlikwidowano setki szpitali, przychodni, oddziałów sanepidu, dworców kolejowych i posterunków policji. Dlatego już nikt na nich nie zagłosuje. No chyba, że esbecja jakaś.... Jeszcze jakieś pytania?
~Wrocek
2021-01-13 12:41:44
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 7
Oj oby nie, wszyscy pamiętają jak Pan Tusk zabrał nam emerytury z OFE jednocześnie podwyższając wiek emerytalny, podniósł VAT obiecując że tego nie zrobi, chronił bandytów okradających kraj z podatków, nie było na nic pieniędzy i jak mówił jego minister finansów na stałe mieszkający w Londynie również w przyszłości miało ich nie być, a Polska była kolonią Niemiecko-Rosyjską. Temu Panu już dziękujemy.
~Józek Bąk
2021-01-13 12:41:18
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 53
Czy jeszcze pamiętacie kto z POlszewików nazwał naszą Ojczyznę - "ch....j, dupa i kamieni kupa".
~popieramPIS
2021-01-13 11:33:48
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 53
Nigdy więcej Tuska w polskiej polityce. Nigdy więcej Dutkiewicza we wrocławskiej polityce i życiu gospodarczym. Narobili już dość szkód.
~CO TEN PAN
2021-01-13 11:05:17
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 54
Zrobił dobrego dla Polaków? Może ktoś wie? Proszę napisać w punktach, bo społeczeństwo chciałoby wiedzieć. Może uruchomił nowe miejsca pracy? Może wstrzymał eksmisję osób zwalnianych z pracy za czasów Komorowskiego? Może podwyższył minimalną płacę? A może wprowadził trzynastą emeryturę? Wierzę, że udało mu się spełnić chociaż jeden postulat.....
~Joker
2021-01-13 10:37:22
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -51
Żałosne. To dzięki Tuskowi pis dorwał się do władzy.... 8 lat zaniedbań, skończone skokiem na OFE i podniesieniem części ludzi wieku emerytalnego (bo przecież nie zlikwidują KRUSu czy przywilejów górniczych). To że Morawiecki jest stokroć gorszy a w opowiadaniu bajek ustanowił zupełnie nowy standard nie czyni Tuska lepszym.... PO też by nas trzymała w domach i maseczkach i powód byłby dokładnie ten sam - pandemia i Niemcy też mają lockdown... Pis i PO to dwie strony tej samej monety....
~fachowiec
2021-01-13 10:19:55
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -54
Popieram wypowiedź Siemoniaka w 100%, Tusk przy obecnej bandzie cwaniaczków i nieudaczników to był jak diament przy łajnie.
~Trzeba
2021-01-13 10:02:06
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: -1
w szpitalu narodowym
~włabrzych gurom
2021-01-13 09:57:04
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: -58
Nie am to jak w rodzinie. "...Tacy sami ludzie jesteśmy jak ci w PO czy SLD, niczym się nie różnimy i każdy jest pazerny, każdy by coś chciał, tylko różnimy się szefami..."