Uwaga kierowcy! Znów sypnęło śniegiem [RAPORT DROGOWY]

Wojciech Klich, BT, Aleksander Ogrodnik, Bartosz Szarafin | Utworzono: 2021-01-15 07:09 | Zmodyfikowano: 2021-01-15 07:11
A|A|A

fot. Jarosław Wrona

18:45

Zmniejszają się zatory na południu regionu choć na drogach nadal jest ślisko.

18:00

Koniec utrudnień na DK3 i S8.

17:30

DK3 Kaczorów - Mysłów ZABLOKOWANA. Powodem złe warunki atmosferyczne.

17:28

Szklanka na 94 na trasie Wrocław - Oława. Jak informują kierowcy maksymalnie można tam jechać 40 km/h.

17:15

- Kompletnie stoi krajowa trójka przed Bolkowem w stronę Jeleniej Góry. Korek na 10 kilometrów - informują nasi słuchacze.

16:45

Na S8 na 47 km w stronę Warszawy między węzłami Łozina - Oleśnica Zachód osobówka uderzyła w barierki. Nikomu nic się nie stało, ale zablokowany jest prawy pas. Korek w tym miejscu ma prawie 4 kilometry

16:15

W regionie Wałbrzyskim drogowy armagedon. Przed chwilą wróciłem z krótkiej przejażdżki. Niemal wszystkie drogi są oblodzone. Lód spotkamy na Górce między Strugą a Starymi Bogaczowicami. W Wałbrzychu nie lepiej. Stoją praktycznie wszystkie główne trakty. Wieniawskiego do ronda, Długa, Wrocławska, nawet Ogrodowa. Kolejowa w centrum. Stoi też Andersa, Uczniowska i wiele innych. Nie ma wyboru. Trzeba jechać bardzo bardzo powoli. 

15:55

W osobnym tekście piszemy dla was o ciężkim dojeździe na Ślężę - Przełęcz Tąpadła.

15:20

Zasypane Duszniki-Zdrój, tam białe drogi i chodniki.


15:15

Najmocniej przytkane teraz drogi na południu regionu m.in 3 między Szklarską, a Jakuszycami. Także trasa Świeradów - Szklarska nie należy do najlepszych. Korki na 35 w Wałbrzychu i okolicach. Zwalnia się też na ósemce w Magnicach.

14:20

Polecamy zwolnić na trasie Byków - Długołęka. W stronę Wrocławia miejscami lód na drodze jak na taflach NHL. W przeciwnym kierunku jeden z kierowców wjechał autem w znak drogowy.

A oto droga do Zieleńca: 

14.00 

Zdecydowanie lepiej wygląda sytuacja na A4. Główne trasy regionu są przejezdne. Zobacz widok z kamer drogowych (kliknij w obrazek):

A w Karpaczu coraz cieplej: 

13.20 

Ząbkowice Śląskie: 

13.00 

Wciąż trudna sytuacja na drogach, zwłaszcza tych lokalnych. Na głównych trasach kierowcy zwalniają zwłaszcza Na A4 na odcinku Kąty Wrocławskie - Bielany Wrocławskie i na DK8 w okolicach Magnic i Kobierzyc.

Tak wygląda droga nr 3 Bolków-Jelenia Góra:

12:00 

Bardzo trudne warunki do jazdy na dolnośląskich drogach. Pada śnieg i tak będzie do końca dnia. Przejezdne jest autostrada A4, jednak jedzie się dużo wolniej niż zwykle, zwłaszcza na odcinku Karwiany - Kąty Wrocławskie w obie strony. 

11:20

Pogarszają się warunki drogowe w Zagłębiu Miedziowym. Po mroźnym poranku znów sypnęło śniegiem. W okolicach Legnicy, Lubina i Polkowic nawierzchnia czarna, ale mokra. Łatwo o poślizg dlatego policjanci sugerują, by ograniczyć prędkość podróżowania z dozwolonych 120 km/h przynajmniej do setki. To znacznie poprawi panowanie nad kierownicą. Na szczęście nie ma dużego ruchu, a kierowcy sami wyczuli, że dziś nie ma sensu jazda na pełnym gazie. W okolicach zjazdów i wjazdów na S3 kolumny aut zwalniają nawet do 80-tki. Synoptycy zapowiadają dalsze ochłodzenie, zatem te niepisane zasady prawdopodobnie będą obowiązywały jeszcze przez kilka dni.

11.00

Intensywnie zaczęło sypać na Ziemi Kłodzkiej. Warunki znacznie się pogorszyły. Ostrożnie na drodze 381 z Kłodzka do Nowej Rudy. Na wysokości Bożkowa TIR nie może wjechać pod górkę.

fot. Andrzej Banasik

 

10.00

Ciężarówka, która uderzyła w bariery na A4 koło Kątów Wrocławskich została usunięta - kilkunastokilometrowy korek na jezdni Legnica-Wrocław zaczyna się powoli rozładowywać. Droga była zwężona na 142. kilometrze.


Dziś warto ściągnąć nogę z gazu, szczególnie na południu regionu. Opady śniegu spowodowały, że na dolnośląskich trasach trzeba jeździć dziś bardzo ostrożnie i wolno. Trudna sytuacja jest zwłaszcza w górach i na drogach lokalnych. Policja na razie jednak uspokaja, że jeśli chodzi o wypadki i kolizje, to ich na razie nie jest więcej niż zazwyczaj. Wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne.

Na trasach podwrocławskich najtrudniej jest w małych miejscowościach, między innymi w Żernikach Wrocławskich czy w Zacharzycach. Same drogi dojazdowe do Wrocławia natomiast są w dobrym stanie, nie są oblodzone.

Jedynie na autostradzie A4 za Kątami Wrocławskimi w stronę Wrocławia cysterna uderzyła w bariery ochronne. Lewy pas jest zablokowany, ruch odbywa się prawym pasem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama