ME w łyżwiarstwie szybkim. Ósme miejsce Ziomek

BT, PAP | Utworzono: 2021-01-18 07:00 | Zmodyfikowano: 2021-01-18 07:00
A|A|A

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni ścigali się w ten weekend w sprincie dwukrotnie na 500 i 1000 m. W niedzielę na tym krótszym dystansie Nogal zajął drugie miejsce, wyprzedził go jedynie inny reprezentant gospodarzy Kai Verbij.

Ponadto w rywalizacji mężczyzn wzięli udział Piotr Michalski - siódmy w klasyfikacji końcowej oraz Damian Żurek - 10. miejsce. W zawodach kobiet Polskę reprezentowały Kaja Ziomek - ósme miejsce, Andżelika Wójcik - dziewiąte i Natalia Jabrzyk - 15., przedostatnia lokata.

Wcześniej w Heerenveen zakończyła się rywalizacja w tzw. dużym wieloboju, na który składały się biegi na czterech dystansach: 500, 3000, 1500 oraz 5000 m u kobiet i 500, 5000, 1500 i 10 000 m u mężczyzn. Złote medal zdobyli de Jong i Roest.

Polskę reprezentowały Karolina Bosiek (12. miejsce), która zwyciężyła w pierwszej konkurencji, a także Natalia Czerwonka (13.) oraz Magdalena Czyszczoń (20. pozycja, ostatnia). Szymon Palka zakończył rywalizację na 15., a Artur Janicki - na 18. pozycji.

Wyniki niedzielnych konkurencji:

wielobój sprinterski

500 m
1. Angielina Golikowa (Rosja) 37,42
2. Femke Kok (Holandia) 37,48
3. Jutta Leerdam (Holandia) 37,61
...
6. Kaja Ziomek (Polska) 37,94
10. Andżelika Wójcik (Polska) 38,43
16. Natalia Jabrzyk (Polska) 40,19

1000 m
1. Jutta Leerdam (Holandia) 1.14,00
2. Jorien ter Mors (Holandia) 1.14,46
3. Fenke Kok (Holandia) 1.15,12
...
7. Kaja Ziomek (Polska) 1.17,38
9. Andżelika Wójcik (Polska) 1.18,13
11. Natalia Jabrzyk (Polska) 1.19,04

klasyfikacja końcowa

1. Jutta Leerdam (Holandia) 149,385 pkt
2. Angielina Golikowa (Rosja) 149,855
3. Femke Kok (Holandia) 149,870
...
8. Kaja Ziomek (Polska) 153,460
9. Andżelika Wójcik (Polska) 154,980
15. Natalia Jabrzyk (Polska) 160,025

mężczyźni

500 m
1. Kai Verbij (Holandia) 34,58
2. Artur Nogal (Polska) 34,94
3. Artiom Ariefiejew (Rosja) 34,96
...
9. Damian Żurek (Polska) 35,42
10. Piotr Michalski (Polska) 35,48

1000 m
1. Thomas Krol (Holandia) 1.08,02
2. Mathias Voste (Belgia) 1.08,78
3. Joel Dufter (Niemcy) 1.08,93
...
8. Piotr Michalski (Polska) 1.09,59
9. Artur Nogal (Polska) 1.09,94
11. Damian Żurek (Polska) 1.10,91

klasyfikacja końcowa:

1. Thomas Krol (Holandia) 137,955
2. Hein Otterspeer (Holandia) 138,645
3. Joel Dufter (Niemcy) 138,770
...
5. Artur Nogal (Polska) 139,855
7. Piotr Michalski (Polska) 140,255
10. Damian Żurek (Polska) 141,545

-------------

duży wielobój

kobiety

1500 m
1. Antoinette de Jong (Holandia) 1.54,83
2. Jewgienija Łalenkowa (Rosja) 1.55,49
3. Joy Beune (Holandia) 1.55,89
...
10. Natalia Czerwonka (Polska) 1.57,74
13. Karolina Bosiek (Polska) 1.59,04
20. Magdalena Czyszczoń (Polska) 2.27,28

5000 m
1. Martina Sablikova (Czechy) 6.53,22
2. Irene Schouten (Holandia) 6.55,38
3. Antoinette de Jong (Holandia) 6.57,72

klasyfikacja końcowa:

1. Antoinette de Jong (Holandia) 159,303 pkt
2. Irene Schouten (Holandia) 160,056
3. Martina Sablikova (Czechy) 160,320
...
12. Karolina Bosiek (Polska)
13. Natalia Czerwonka (Polska)
20. Magdalena Czyszczoń (Polska)

mężczyźni:

1500 m
1. Patrick Roest (Holandia) 1.45,53
2. Hallgeir Engebraaten (Norwegia) 1.46,14
3. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia) 1.46,20
...
15. Szymon Palka (Polska) 1.49,86
20. Artur Janicki (Polska) 1.52,42

10 000 m
1. Nils van der Poel (Szwecja) 12.42,80
2. Marwin Talsma (Holandia) 13.01,07
3. Patrick Roest (Holandia) 13.03,08

klasyfikacja końcowa:

1. Patrick Roest (Holandia) 147,745 pkt
2. Marcel Bosker (Holandia) 149,806
3. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia) 149,828
...
15. Szymon Palka (Polska)
18. Artur Janicki (Polska)

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama