Marzena Diakun wygrywa, Paweł Wolak KRÓLuje, Instytut Grotowskiego proponuje, wałbrzyskie monodramy na szóstkę (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-01-21 20:27 | Zmodyfikowano: 2021-01-22 16:06
A|A|A

Jarosław Fret, szef Instytutu Grotowskiego. O konkursie na szefa Teatru Modrzejewskiej w Legnicy:

Instytut w Nowym Roku proponuje streamingi trzech spektakli: 'Nikt (nie) spotyka Nikogo', 'I Come to You River: Ophelia Fractured', 'Anhelli. Skowyt'. Co jeszcze?Filip Perkowski, aktor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Jego monodram - 'Niech prawo będzie z wami' to mocna rzecz, zrealizowana z ambicjami i sukcesem. Do obejrzenia w streamingu live na VOD.Dorota Furmaniuk, aktorka Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. To, co powyżej, dotyczy również i jej monodramu 'Pani Bovary'. Multimedialne widowisko młodej aktorki, bez taryfy ulgowej, z powodzeniem.Paweł Wolak, aktor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, ale i dramaturg, reżyser, aktor filmowy. Okazją do dzisiejszej rozmowy jest znakomita rola Pantaleona Karpińskiego, w którego wciela się nasz gość w bardzo dobrym serialu 'Król' w reżyserii Jana Matuszyńskiego. Są tam zresztą i inne dolnośląskie akcenty aktorskie.

Marzena Diakun - dyrygentka, laureatka prestiżowych laurów międzynarodowych, także Paszportu Polityki. Związana z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego. Dr hab. Wrocławianka wygrała właśnie konkurs na szefa artystycznego orkiestry miasta Madryt!Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama