Siatkarze z Lubina lepsi od beniaminka z Nysy

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-01-19 21:30 | Zmodyfikowano: 2021-01-19 21:30

W pierwszej odsłonie górą byli gospodarze, których liderem po raz kolejny był atakujący Wassim Ben Tara (w całym spotkaniu atakował z wysoką, 56-procentową skutecznością, skończył 15 z 27 ataków). Tej skuteczności starczyło jednak zespołowi Stali tylko na pierwszego seta, bowiem z każdą kolejną akcją rywale się napędzali. Coraz skuteczniej prezentował się Ronald Jimenez, który w całym spotkaniu skończył 22 z 45 ataków i został wyróżniony tytułem MVP meczu. O wyniku przesądziły dwie zacięte końcówki drugiego i trzeciego seta, w których minimalnie lepsi okazali się goście.

Dramaturgii nie brakowało zwłaszcza w trzeciej partii. Lubinianie prowadzili w niej już 15:10, a potem 24:22, ale nyski blok doprowadził do walki na przewagi. W niej prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, lecz ostatecznie dwie udane akcje w wykonaniu Dawida Guni dały zwycięstwo Cuprum (31:29).

W ostatniej odsłonie Cuprum już zdominowało rywali. Podopieczni Marcelo Fronckowiaka szybko zbudowali czteropunktową przewagę, którą w drugiej części seta powiększyli o kolejne cztery oczka. Ostatecznie po ataku Nikołaja Penczewa lubinianie zwyciężyli pewnie do 16 i wywieźli z Nysy komplet punktów.

Po tym spotkaniu drużyna z Lubina ma na swoim koncie 20 punktów (20 rozegranych meczów) i może być już praktycznie pewna pozostania w PlusLidze – wyprzedza bowiem ostatni w tabeli MKS Będzin o 14 oczek, a oba zespoły mają do rozegrania po sześć meczów. Stal z kolei ma swoim dorobku 16 punktów, lecz rozegrała o mecz mniej niż dwie wymienione wyżej drużyny.

Stal Nysa - Cuprum Lubin 1:3 (25:20, 23:25, 29:31, 16:25)

Stal Nysa: Marcin Komenda, Bartosz Bućko, Bartłomiej Lemański, Wassim Ben Tara, Łukasz Łapszyński, Moustapha M'Baye - Michał Ruciak (libero) - Kamil Dembiec (libero), Patryk Szczurek, Michał Filip, Kamil Długosz.

Cuprum Lubin: Dawid Gunia, Miguel Tavares Rodrigues, Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak, Ronald Jimenez, Nikołaj Penczew - Kamil Szymura (libero) – Bartosz Makoś (libero), Kamil Maruszczyk, Adam Lorenc, Mariusz Magnuszewski.

MVP meczu: Ronald Jimenez (Cuprum Lubin).