Muzyczna Żonglerka w RWK: Robert Chmielewski, Club Alpino, Rafał Iwański, Mazut [podcasty]

Urszula Andruszko | Utworzono: 2021-01-21 12:10 | Zmodyfikowano: 2021-01-21 12:27
A|A|A

Co szykuje w nowym roku Ośrodek Działań Artystycznych Firlej? O drugiej edycji cyklu koncertów online, tym razem na sali koncertowej Firleja opowiada jego szef, Robert Chmielewski - pierwszy rozmówca poniedziałkowej "Muzycznej Żonglerki" w Radio Wrocław Kultura.

Nagrywanie muzyki w domowych pieleszach i na różnych nietypowych nośnikach - to z kolei temat rozmowy z Markiem Jeżyną, znanym fanom muzyki elektronicznej jako Club Alpino. Ma on w swoim dorobku muzykę wydawaną na archaicznych dyskietkach komputerowych oraz na kasetach. Z Markiem Jeżyną rozmawiała Ula Andruszko.

 

Jak brzmi i powstaje muzyka bazująca na dźwiękach wyłapywanych z kosmosu przez radioteleskopy? Tajniki tej sztuki wyjaśniał w poniedziałkowej audycji Rafał Iwański, współtwórca projektu "Voices of Cosmos". Niedawno ukazała się kolejna płyta sygnowana tym szyldem.

 

Techno duet Mazut powraca z nowym wydawnictwem "Sarajevo". O szczegółach opowiadali w "Muzycznej żonglerce" Michał Turowski i Paweł Starzec. Przepytywała ich Ula Andruszko.

Audycja Muzyka DAB+ w Radio Wrocław Kultura w każdy poniedziałek od 15:00 do 19:00, powtórki we wtorki od 8:00 do 12:00. Zapraszamy!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama