Zwycięstwo Zagłębia na koniec zgrupowania w Turcji

BT, PAP | Utworzono: 2021-01-22 19:05

Zagłębie otworzyło wynik już w 8 minucie za sprawą Filipa Starzyńskiego. Przed przerwą prowadzenie podwyższył Đorđe Crnomarković 37 minucie. Rywale odpowiedzieli golem Juninho (54'), a zwycięstwo dolnośląskiej drużyny przypieczętował Patryk Szysz w 74 minucie.

Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Jakub Wójcicki, Dominik Jończy, Đorđe Crnomarković, Saša Balić -  Patryk Szysz, Łukasz Poręba, Jewgienij Baszkirow (73' Jakub Żubrowski), Filip Starzyński, Dejan Dražić (73' Dawid Pakulski) - Samuel Mráz (73' Rok Sirk)

Dla Zagłębie był to czwarty mecz kontrolny w okresie przygotowawczym i ostatni przed startem ekstraklasy. Wcześniej lubinianie przegrali z Jagiellonią Białystok i Partizanem Belgrad (po 1:2) oraz zremisowali z Rakowem Częstochowa (2:2).

W sobotę zespół wraca do Polski, a pierwszy mecz o ligowe punkty rozegra 29 stycznia z Wisłą Płock na własnym stadionie.

Po rundzie jesiennej Zagłębie w tabeli ekstraklasy zajmuje szóste miejsce i ma siedem punktów straty do prowadzącej Legii Warszawa.