Uwaga, Mirka Szychowiak, Jakub Małecki i komedia dilerki emocji [LITERATURA W RWK]

Jacek Antczak | Utworzono: 2021-01-22 19:55 | Zmodyfikowano: 2021-01-22 20:03

Mężczyzna siada przy stole

- to jeszcze nie jest wiersz,

Nie będziemy mu zaglądać

W talerze. Zje, zapali, może

Wtedy porozmawiamy.

Fragment „Wiersza jutrzejszego" pochodzi z najnowszego, szóstego już tomiku Mirki Szychowiak. Z poetką, autorką opowiadań, nominowaną m.in. do Nagrody Nike porozmawialiśmy o książce poetyckiej „Uwaga, obiekt monitorowany", którą opublikowało niedawno wrocławskie „wydawnictwo j".

Sprawdzaliśmy też co słychać – a podobno dzieje się dużo - u prozatorskiego odkrycia ostatnich lat, czyli u Jakuba Małeckiego. Naszym gościem był autor m.in. „Rdzy", „Śladów", „Dygotu", „Horyzontu" czy wznowionego niedawno „Dżozefa" (Wydawnictwo SQN).

Była „Kolacja z Tiffanym", od tygodnia w księgarniach jest „Obiad z Bondem", a w tzw. międzyczasie do rąk czytelników a zwłaszcza czytelniczek trafiła „Molly", nie wspominając już cyklu Bezlitosna siła i powieści o „Saturnie". Agnieszka Lingas – Łoniewska, czyli wrocławska dilerka emocji wyraźnie się rozkręca. Porozmawialiśmy przede wszystkim o premierowej komedii romantycznej o Elizie która, została sama w swoim wielkim przedwojennym mieszkaniu śpieszącym jej z pomocą po włamaniu komisarzu Jacku Granickim - zabójczo przystojnym, o niewyparzonym języku i uroku Jamesa Bonda...

www.radiowroclawkultura.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.