14 wygrana CCC w sezonie. Polkowiczanki objęły prowadzenie w lidze

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2021-01-23 21:50

Tylko początek meczu mógł wskazywać na to, że powtórzyć się scenariusz z pierwszej rundy rozgrywek. W Polkowicach poznanianki toczyły wyrównany bój z faworyzowaną ekipą CCC, prowadząc przez prawie całe spotkanie. Pomarańczowe zdołały jednak "wymęczyć" zwycięstwo 70:67.

Tym razem pierwszą kwartę zespół ze stolicy Wielkopolski wygrał różnicą 5 punktów. Na starcie drugiej po "trójce" Marty Nowickiej AZS prowadził 21:13. Odpowiedź CCC była jednak natychmiastowa - z dystansu trafiły Kamile Nacickaite i Aaryn Ellenberg Wiley, a przyjezdne zaliczyły serię 10:0.

Do szatni polkowiczanki schodziły z 4-punktową przewagą, którą po wznowieniu gry systematycznie zaczęły powiększać. Kolejna seria ekipy Karola Kowalewskiego (10:0) szybko dała bezpieczny wynik (45:34), a kolejne minuty potwierdziły tylko siłę zespołu z Polkowic. Momentami bezradna była czołowa zawodniczka akademiczek G’mrice Davis, która miała olbrzymie problemy aby zatrzymać Keishę Hampton czy też Weronikę Telengę.

W ostatniej kwarcie przy 14-punktowej przewadze zespołu z Dolnego Śląska posypała się zupełnie gra poznanianek, co dało wysoką wygraną CCC. Pieczołowicie kryta Davis zakończyła spotkanie bez punktów, podobnie jak Daria Marciniak.

Drużyna z Polkowic po 14 wygranej w sezonie wskoczyła na fotel lidera rozgrywek, spychając na drugie miejsce niepokonaną wciąż w tym sezonie Arkę. Gdynianki mają jednak na koncie jeden mecz mniej.

Enea AZS Poznań - CCC Polkowice 59:86 (18:13, 13:22, 13:23, 15:28)

AZS Poznań: Jovana Popovic 21, Tiffany Brown 16, Julia Adamowicz 9, Marta Nowicka 8, Liliana Banaszak 5, Gmrice Davis 0, Alicja Rogozińska 0, Daria Marciniak 0, Aleksandra Parzeńska 0, Weronika Piechowiak 0.

CCC Polkowice: Keisha Hampton 24, Weronika Telenga 18, Aaryn Ellenberg-Wiley 13, Kamile Nacickaite 13, Weronika Gajda 9, Klaudia Gertchen 4, Alicja Grabska 3, Amanda Kantzy 2, Patrycja Tomaszewicz 0.