Siatkarska niedziela w Lubinie

MH, inf. prasowe | Utworzono: 2021-01-24 07:21 | Zmodyfikowano: 2021-01-24 07:22

Do końca fazy zasadniczej pozostało lubinianom 6 spotkań: 4 u siebie i 2 wyjazdowe w Rzeszowie i Kędzierzynie-Koźlu. Na swoim koncie mają 20 punktów, co daje możliwość walki o wyższą lokatę w tabeli PlusLigi.

Nowy rok zaczęliśmy od dwóch zwycięstw. Mam nadzieję, że uda się nam utrzymać tę zwycięską serię tak długo, jak to możliwe – mówi Nikolay Penchev, siatkarz Cuprum.

Z zawierciańską ekipą w pierwszej rundzie rozgrywek Cuprum mierzyło się na wyjeździe. Mecz rozegrano w połowie grudnia i wtedy górą byli gospodarze.

W niedzielę będziemy mieć dobrą okazję, żeby zrewanżować się drużynie Aluronu CMC Warty Zawiercie za poprzedni przegrany mecz, zwłaszcza że tym razem gramy u siebie – zapowiada przyjmujący. Dodatkowo zwraca uwagę na mocne punkty w ekipie rywala – Moim zdaniem to drużyna z mocną i stabilną zagrywką. Bardzo dobrze gra też taktycznie. Podczas treningów do niedzielnego meczu skupiamy się przede wszystkim na pracy w bloku i przyjęciu – kończy Penchev.

Najlepiej punktującym zawierciańskiego zespołu jest Mateusz Malinowski. Znajduje się na 10. miejscu ligowej klasyfikacji z dorobkiem 251 punktów. Na szczycie tego rankingu plasuje się atakujący z Lubina Ronald Jimenez, mający na swoim koncie 350 oczek.

Początek spotkania o godz. 17:30 w hali w Lubinie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.