Uniwersytet Medyczny podpowiada, co zdawać, by dostać się na studia

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-01-25 10:18 | Zmodyfikowano: 2021-01-25 10:19
Uniwersytet Medyczny podpowiada, co zdawać, by dostać się na studia - fot. Tomasz Walów UMW
fot. Tomasz Walów UMW

„UMW. Co zdać, by się dostać?” – pod takim hasłem 27 stycznia zorganizowane zostanie spotkanie online. Będzie ono wstępem do Dnia Otwartego, który Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu od kilku lat organizuje w marcu. W ramach styczniowego spotkania, maturzyści dowiedzą się, jakie kierunki oferuje UMW oraz które przedmioty trzeba zdać na maturze, żeby wziąć udział w rekrutacji. I przekonają się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują

— Wbrew powszechnemu przekonaniu Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu nie kształci tylko lekarzy, stomatologów, czy farmaceutów. Choć matura z biologii i chemii otwiera drogę na wszystkie kierunki, jest też kilka nieoczywistych wyborów, przykładowo, by zostać ratownikiem medycznym wystarczy przedstawić wynik z obowiązkowej dla wszystkich matematyki — mówi Anna Tumidajewicz z Działu Marketingu Uniwersytetu Medycznego.

— W ofercie naszych studiów każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy kierunki zarówno dla fanów precyzyjnej, laboratoryjnej pracy i naukowych wyzwań, jak i sporej dozy adrenaliny towarzyszącej ratowaniu ludzkiego życia — dodaje.


Wydarzenie zaplanowane na 27 stycznia w godzinach 15.00-17.00 będzie dostępne na Facebooku i na platformie Microsoft Teams. Wydarzenie na FB.

W trakcie spotkania uczniowie będą mogli posłuchać prezentacji o uczelni i zasadach rekrutacji. Będzie można też zadać pytania, czatować ze studentami wszystkich kierunków oraz obejrzeć materiały przybliżające działanie czterech wydziałów tworzących uniwersytet.

Kolejne spotkanie czeka na maturzystów już w marcu podczas Dnia Otwartego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, który w związku z ograniczeniami pandemicznymi, również będzie zorganizowany w formule online.

Dla tych, którzy nie chcą czekać aż do marca, organizacje studenckie działające na UMW przygotowały bogatą ofertę warsztatów online. Zgłoszeń mogą dokonywać nauczyciele.

Pytania dotyczące wydarzenia można kierować do Anny Tumidajewicz z Działu Marketingu UMW tel. 885 420 489 [email protected]

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.