Sztuka w RWK 4/2021: MWW, 19. SURVIVAL, Centrum Sztuki WRO i 66p [POSŁUCHAJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2021-01-25 22:25 | Zmodyfikowano: 2021-01-25 22:31


Muzeum Współczesne Wrocław
 ma od niedawna nową dyrektorkę. Za nami pierwsze spotkanie z Sylwią Świsłocka-Karwot. Porozmawialiśmy o jej pomyśle na tę, obchodzącą w tym roku dziesięciolecie działalności instytucję.


Wiemy już, że tegoroczny, 19. Przegląd Sztuki SURVIVAL potrwa od 25 do 29 czerwca na terenie dawnego Pafawagu. O znajdującej się w przekształcanej obecnie w usługowo-mieszkaniowy fragment miasta KOTŁOWNII, i trwającym do 14 lutego OPEN CALL, opowiedzieli Michał Bieniek i Zbigniew Maćków.


Centrum Sztuki WRO dobiega końca wystawa 6. Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów. O ekspozycji "AKCES I ZWROT", którą tym razem oglądamy online, oraz powstałym z tej okazji ZINie, stanowiącym efekt współpracy WRO z Instytutem Kulturoznawstwa UWr mówili Zuzanna Grzeszek, Piotr Jakub Fereński i Krzysztof Dobrowolski.


Zakończyliśmy rozmową o nowej wrocławskiej galerii. 66P działa w pracowni malarki Renaty Jarodzkiej w zabytkowym budynku Centrum Sztuki Piekarnia. Połączyliśmy się z gospodynią przestrzeni, Markiem Puchałą i Anną Mituś, którzy opowiedzieli o pomyśle na to miejsce i trwającej od piątku rezydencji Ewy Ciepielewskiej.

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.