Chrześcijańskie napisy na lubińskich autobusach. Mieszkańcy są oburzeni

Karolina Kurczab, PP | Utworzono: 2021-01-26 12:00 | Zmodyfikowano: 2021-01-26 12:00
A|A|A

fot. Karolina Kurczab

"Nawróćcie się" i "Jezus moim Panem" - napisy takiej między innymi treści zostały wyświetlone na autobusach komunikacji miejskiej w Lubinie. Mieszkańcy domagają się wyciągnięcia konsekwencji wobec kierowców, którzy napisy zamieścili. Czują się dotknięci. Lubinianin Patryk Spaliński przyznaje, że jest zszokowany całą sytuacją i liczy na natychmiastowe podjęcie działań:

- Prawosławni i protestanci, i muzułmanie, i ateiści, oni wszyscy mają prawo korzystać z komunikacji miejskiej. Wyświetlanie takich napisów na własności miasta, czyli własności wszystkich mieszkańców jest po prostu nieodpowiednie i powinny być z tego wyciągnięte jakieś konsekwencje.

Prezes spółki PKS Lubin, Kazimierz Ziółkowski podjął natychmiastowe kroki by tę sprawę wyjaśnić. Po rozmowie z pracownikiem zapewnia, że ta sytuacja więcej się nie powtórzy:

- Nie akceptujemy takiego zachowania kierowcy. Jest to jego jednostkowe, samowolne, nieodpowiedzialne zachowanie. Sprawy uczuć religijnych są sprawą prywatną. Na razie jest to pouczenie natomiast jeżeli to się powtórzy będziemy musieli się rozstać z tym pracownikiem.

Kierowca w ostatnich dniach podczas postoju miał wyświetlać napisy o treści religijnej na wyświetlaczach autobusów miejskich. Była to jego prywatna inicjatywa.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wiksat
2021-01-27 22:18:32
z adresu IP: (91.231.xxx.xxx)
Ocena: 1
Rigcz
~Józef
2021-01-27 12:34:59
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mógł wywiesić tęczowy sztandar, wtedy nigogo by to nie oburzyło.
~Mira
2021-01-27 12:28:53
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dziwny kraj jak chwalę oddaje się człowiekowi albo jeśli używa się publicznie wulgaryzmów to nikomu to nie przeszkadza ale jeśli oddajemy Chwale Stwórcy wszelkiego stworzenia i Dawcy życia to ludzi to oburza.
~lupus71
2021-01-27 09:17:26
z adresu IP: (79.184.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ziółkowski to jakiś taki wasz prowincjonalny satrapa? Skoro poglądy religijne są sprawą prywatną nie się odczepi do kierowcy
~Nestor
2021-01-27 08:26:54
z adresu IP: (2.247.xxx.xxx)
Ocena: 3
To się nazywa ,,tolerancja" Szkoda, że tak nie reagują na kolorową tęczę, bo niby sprawy intymne też powinny zostać sprawą indywidualną.
~młody
2021-01-27 07:11:36
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Oj jaka tragedia się stała. Niesamowite. Dajcie na luz ludzie.
~A ten kierowca...
2021-01-27 06:43:38
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -5
...co brał, że mu tak oderwało?
~////
2021-01-26 23:40:51
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jakby wyświetlił BRAWO PIS (***** ***) to dostałby premię :)))))
~wrocławianin
2021-01-26 23:30:13
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 8
Ten kierowca to gość, nie są to hasła ze strajku kobiet.
~Ala
2021-01-26 22:03:12
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 11
Brawa dla kierowcy!
~Masakra
2021-01-26 19:18:39
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 5
Co to za artykuł? Dno i wodorosty. Polska to chrześcijański kraj, co w tym oburzającego?
~Karamba
2021-01-26 18:51:34
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
Wulgarne hasła na strajku kobiet były ok, gwiazdki na mpk czy tęczowe flagi też super. A ten napis ??? Jaką wyrządził szkodę, jaką złą rzecz wyrządził w przestrzeni publicznej ???Wulgaryzmy na strajku kobiet siały zgorszenie i lewica nie reagowała, nie sądze aby Jezus obrażał muzułmanów, bo oni w Niego wierzą, bo w koranie Jezus występuje jako prorok. Lewica jak zwykłe niedouczona we wszystkich aspektach od historii przez ekonomie az do wiary.
~Radio Rozpacz
2021-01-26 17:44:04
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 10
"Czują się dotknięci" - to musiał napisać zwolennik mentalnego brzydkiego dotyku.:-) Pracownicy tego radia znajdą od razu pracę w przekopach i górnictwie, ponieważ poszukiwani są ludzie z długoletnim doświadczeniem w poruszaniu się poniżej poziomu dna. Pouczono kierowcę autobusu - sensacja goni sensację wprost. Od dawien dawna od sensacji i innych wieści dla społecznych dołów była wrocławska gazeta robotnicza, a teraz wyrosła jej zdrowa konkurencja.:-)
~Janek
2021-01-26 17:06:17
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 10
Warto ten portal przeswietlic i wyeliminowac chwasty i to natychmiast.{Polska to kraj KATOLICKI.
~Mecenas
2021-01-26 15:03:02
z adresu IP: (50.254.xxx.xxx)
Ocena: 15
A ile jest tych oburzonych mieszkancow szanowna redakcjo? Jedna lewacka pani posel to nie mieszkancy? Fakt ze na komunikacji miejskiej kierwocy samowlonie nie moga sobie wyswietlac napisow ale zeby zaraz oburzenie. A ile muzulmanow mieszka w Lubinie?
~pasażer
2021-01-26 14:57:08
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -17
Po treściach eksponowanych na szybie widać że to kibol. Strach z takim jeździć może być naćpany i agresywny.
~czesiek
2021-01-26 13:59:50
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 21
Facet przegiął ale jazgot się podniósł, jakby się co najmniej z Hitlerem obnosił... Ludzie, bez przesady.... Sam jestem ateistą ale jak przegniecie, to pierwszy będę organizował wigilię w firmie....
~Nowy Jorkczyk
2021-01-26 13:39:10
z adresu IP: (74.101.xxx.xxx)
Ocena: 17
Czyli jak było ***** *** i po całym Wrocławiu jedzil tramwaje to było spoko. Szatan zawsze będzie oburzony Jezusem.
~tutejszy
2021-01-26 13:37:56
z adresu IP: (79.184.xxx.xxx)
Ocena: 16
to nie "mieszkańcy" tylko nienawistnicy i nieuki jak posłana prokop cos tam które nie wiedzą że Jezus dla prawosławnych i protestantów jest Panem a dla muzułmanów najważniejszym prorokiem a według ateistów nie istnieje i nie istniał więc nie może obrażać - ot kolejny przykład lewackiej nienawiści
~tomek
2021-01-26 12:49:06
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 16
Czyli tęczowe chorągiewki na autobusach i tramwajach są OK. Nie długo za rybkę na aucie będzie można dostać wpier....
~Woj
2021-01-26 12:22:34
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 7
Czy Radio Wrocław nie zauważa innych problemów w regionie? Przecież to nie sezon ogórkowy.
~mnietek
2021-01-26 12:14:29
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 4
Gość sobie ustawił napis dla jaj a wy to przeżywacie jak mrówka okres.