Strefa Południa, piątek 19 - 21, Paweł Iwanina

Paweł Iwanina, PP | Utworzono: 2021-02-12 10:00
A|A|A

fot. materiały prasowe

Ta samoistna edukacja muzyczna zaowocowała niezwykłym zgraniem i prawdopodobnie ten czynnik sprawił, że ich najnowszy album, już czwarty w kolekcji, jest w stanie zaskakiwać. Ze swej natury kobiecy, delikatny, swoją atmosferą oferuje płaszczyznę do tego, by zatopić się we własnych myślach.

Podobnie Lucero, choć ich geneza jest diametralnie różna, a dźwięk jakby balansuje na granicy pretensjonalności, z każdej opresji udaje im się wyjść obronną ręką. Najnowsze "When You Found Me" jest muzyczną osobliwością, choć bezsprzecznie udaną.

Te dwie nowości zachęciły do dalszych poszukiwań i oto są - jeszcze dwa projekty muzyczne sprzed kilku dni. Yasmin Williams, którą w Ameryce profesjonalnie nazywają guitar picker, to znaczy: gitarzystką grającą w charakterystycznym stylu, głównie palcami po konkretnych strunach, opublikowała swoje najnowsze osiągnięcie o nazwie Urban Driftwood. Na nim wiele kojących dźwięków, jakby idealnie skrojonych pod relaks. Audycję zamknie Ani DiFranco, która z jakiegoś powodu postanowiła otworzyć album utworem o wątpliwej oryginalności, by zaraz za nim wstawić jedne z najbardziej udanych kompozycji ostatniego czasu.

W najbliższej Strefie Południa wiele nowości. Do usłyszenia!

Powtórka Strefy Południa w każdą niedzielę od 15.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama