Chrobry wygrał w Mielcu jedną bramką

BT na podstawie mat. prasowych | Utworzono: 2021-02-13 19:36 | Zmodyfikowano: 2021-02-13 21:08

Obie drużyny miały przed spotkanie tyle samo punktów - 11. Walka była zatem zacięta. Początek był wyrównany. Dopiero w okolicach 20 minuty gospodarze odskoczyli na trzy bramki. Chrobry na więcej jednak nie pozwolił i trzymał się blisko rywali przegrywając do przerwy tylko 13:14.

Po przerwie wynik zaczął jednak bardziej uciekać dolnośląskiej drużynie. Głogowianie przegrywali już 17:22 w 46 minucie. Chrobry popełniał sporo prostych błędów i wydawało się wręcz nieprawdopodobne, żeby miał odwrócić losy meczu. Zespół do ataku poderwał jednak... bramkarz Rafał Stachera, który świetnie spisywał się między słupkami. 50-56 minutą do siatki trafiali tylko goście. Chrobry wyszedł na prowadzenie 26:25 i za chwilę nieomylny tego dnia Marcel Zdobylak wykorzystał rzut karny i dolnośląski zespół cieszył się ze zwycięstwa.

SPR Stal Mielec – KS SPR Chrobry Głogów 26:27 (14:13)

Stal: Witkowski 1, Wiśniewski – Wojdak 6, Petrović 5, Wołyncew 5, Chodara 4, Ivanović 3, Wilk 2, Krycki, Adamczuk, Monczka, Flont, Krupa, Oliveira, Janyst, Nowak

Chrobry: Stachera – Krzywicki, Grabowski 5, Zdobylak 8, Warmijak, Sadowski 2, Klinger 1, Babicz, Przysiek 1, Marszałek, Tilte 1, Orpik 3, Jamioł 2, Krzysztofik 1, Bekisz 3