Nawet -16 stopni w nocy. Ostrzeżenie IMGW

Bartosz Tomczak, km | Utworzono: 2021-02-14 12:51 | Zmodyfikowano: 2021-02-14 13:23
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne/ archiwum radiowroclaw.pl

Synoptycy IMGW przewidują temperaturę minimalną w nocy na -16°C do -14°C.  Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 15 km/h.

Dotyczy powiatów: bolesławiecki, dzierżoniowski, jaworski, Jelenia Góra, kamiennogórski, karkonoski, kłodzki, Legnica, legnicki, lubański, lwówecki, świdnicki, Wałbrzych, wałbrzyski, ząbkowicki, zgorzelecki i złotoryjski.

Prognoza pogody:

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami duże. W pierwszej połowie dnia miejscami wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7°C do -4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-wschodni, miejscami powodować będzie zamiecie śnieżne.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo miejscami opady śniegu. Temperatura od -13°C do -11°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, północny, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama