Muzyczna Żonglerka w RWK: Jarmila Xymena Górna, Opowieść, Kathia [podcasty]

Urszula Andruszko, Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2021-03-01 18:08 | Zmodyfikowano: 2021-03-01 18:17
A|A|A

fot. mat. prasowe

Kobieta XXI wieku - takie określenie padło w rozmowie z Jarmilą Xymeną Górną, która jest zarówno kompozytorką, producentką,  nauczycielką i motywatorką. Jarmila Gościła w Muzycznej Żonglerce na antenie Radia Wrocław Kultura. Rozmawialiśmy o poszukiwaniu własnej drogi do tworzenia muzyki i odnalezienia swojego prawdziwego ja. 

Trochę słuchowisko, podróż i muzyka towarzysząca obrazom. Takie skojarzenia towarzyszą słuchaniu debiutanckiej płyty duetu Opowieść. O tym, jak powstawała ta muzyka pomiędzy Wrocławiem a Birmingham opowiadał nam i słuchaczom Arnold Górka. Album wydał Bat-Cave Productions.

  

"My, młodzi ludzie, jesteśmy cały czas pchani w taki mur betonowy, że musisz to zrobić. Musisz iść na studia, musisz założyć rodzinę i iść do pracy, żeby zarabiać pieniądze... ale po co?". Z Kathią Ula Andruszko spotkała się podczas "tajnego" koncertu na Zakrzowie. Ta 18-letnia dziewczyna w roku pandemicznym zagrała 70 (sic!) koncertów. Jak to jest być na progu "dorosłości", uczyć się do matury i koncertować? O tym opowiadała Kathia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama