Uwaga kierowcy! Korki na drogach w regionie

Bartosz Szarafin, km | Utworzono: 2021-03-06 10:58
A|A|A

Fot. archiwum Radia Wrocław

Powodem spowolnienie w Wałbrzychu okazał się przejazd kolejowy przez główną drogę - Armii Krajowej. Na co dzień teoretycznie nie używany, ale wyposażony w sygnalizację świetlną i oznakowany co oznacza, że należy się stosować do wskazań jego sygnalizatorów. Te rozbłysły migającymi światłami czerwonymi i kierowcy stanęli. Żaden pociąg jednak nie nadjechał, a na drodze utworzył się korek. Przyczyną okazał się przełącznik sterowania ręcznego. Przewoźnik, który tamtędy przejeżdżał, wrócił na przejazd i wyłączył już sygnalizację. Korek się rozładowuje.

Pamiętajmy, że w takich sytuacjach zawsze możemy skorzystać z naklejek informacyjnych na przejazdach, na których znajdują się numery alarmowe oraz numery przejazdu. Zawsze należy zgłosić usterkę lub jej podejrzenie, niż omijać sygnalizację.

Do wypadku dwóch samochodów ciężarowych doszło na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia między węzłami: Wrocław Stadion -  Wrocław Północ na jezdni w kierunku Warszawy. Dwa pasy ruchu są zablokowane. Korek ma około 3 kilometrów. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama