Sztuka w RWK 11/2021: Sztuka Na Miejscu, MWW, Biennale WRO, CK Zamek, mia ART GALLERY [POSŁUCHAJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2021-03-15 20:03 | Zmodyfikowano: 2021-03-16 19:11
A|A|A


W otwartej niedawno galerii Sztuka Na Miejscu trwa właśnie druga wystawa. Do 28 marca oglądać można tam litografie Anny Trojanowskiej. Posłuchaj rozmowy wrocławską artystką oraz z Aleksandrą Zaczek-Gbiorczyk z wrocławskiej ASP i Piotrem Karwatem z Vertigo Jazz Club & Restaurant.


W piątek 19 marca w Muzeum Współczesnym Wrocław rozpoczyna się eskpozycja "Kudlicka / Gołkowska". O punktach styczności w pracach dwóch tworzących w różnych czasach i środowiskach artystek, porozmawiałem z Marleną Kudlicką i kuratorką Pauliną Olszewską.


Przewody Sztuki
 to cykl spotkań, warsztatów i wykładów, które w ramach przygotowań do Biennale WRO 2021 REVERSO, mają na celu wypracowanie nowatorskich metod budowania relacji między dziełami sztuki a ich odbiorcami. Temat przybliżyli nam Dagmara Domagała i Piotr Krajewski z Centrum Sztuki WRO.


Galerii Tymczasem, komiks i ilustracjaCentrum Kultury Zamek oglądać można wystawę zbiorową kolektywu Złote Chmury pod tytułem "Jestem moja". Opowiedziały o niej Lena Czerniawska, Alicja Zaradkiewicz i Martyna Zaradkiewicz.
Na trwającej w mia ART GALLERY wystawie "Rozważania w błękicie" zobaczymy około dwudziestu najnowszych obrazów Urszuli Ślusarczyk, w których artystka "kontynuuje szlachetną linię malarstwa materii”. Posłuchaj rozmowy z autorką prac i kuratorem Bogusławem Deptułą.

 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama