Marcin Chludziński: Nasze perspektywy są bardzo dobre

Andrzej Andrzejewski, mk | Utworzono: 2021-03-25 15:13 | Zmodyfikowano: 2021-03-25 15:16
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław (zdjęcie ilustracyjne)

- Ten scenariusz udało nam się zrealizować w czasie pandemii, nie zamierzamy go drastycznie zmieniać - twierdzą szefowie KGHM "Polska Miedź". Między innymi dzięki zwiększeniu produkcji holding zarobił za ubiegły rok na czysto blisko miliard osiemset milionów złotych. To o ponad 26 procent więcej niż w 2019.

Prezes koncernu Marcin Chludziński, właśnie zadeklarował, że tegoroczny plan nie zakłada rezygnacji, czy ograniczania prowadzonych inwestycji.

- A perspektywy mamy bardzo dobre. Miedź jest - jeśli chodzi o parametry makroekonomiczne - jest w dobrej pozycji. Zakładamy, że popyt nie będzie malał, ale wręcz odwrotnie, więc chcemy inwestować, żeby jak najwięcej tego produkty - jeśli chodzi o miedź i srebro - produkować.

Chodzi między innymi o dalszą rozbudowę zbiornika odpadów poflotacyjnych Żelazny Most, czy przygotowanie do wydobycia z najgłębszych polskich szybów "Głogów Głęboki - Przemysłowy".

Marcin Chludziński podkreślił dziś również, że są przesłanki do wypłaty dywidendy, ale oficjalną rekomendację musi jeszcze poprzedzić dokładna analiza.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama