Koszykarki CCC Polkowice już jedną nogą w finale Basket Ligi Kobiet

Wojciech Klich | Utworzono: 2021-03-29 10:11

Koszykarki CCC Polkowice lepiej rozpoczęły wczorajsze spotkanie, ale gorzowianki nie zamierzały odpuszczać szansy na doprowadzenie do remisu i w meczu i w rywalizacji do trzech wygranych. Enea szybko odrabiała straty i grały dosyć pewnie w ataku. Liderką CCC z kolei w ataku była Keisha Hampton. Amerykanka jednak nie tylko skutecznie rzucała do kosza, ale też dobrze asystowała. Po pierwszej kwarcie podopieczne Karola Kowalewskiego miały trzy punkty przewagi.

Ta różnica została jednak błyskawicznie zniwelowana już na początku drugiej kwarty. Enea wyszła nawet na prowadzenie, ale CCC wróciło do dobrej gry z początku spotkania. Dzięki coraz lepszej grze w defensywie polkowiczanki na przerwę schodziły z ośmiopunktowym prowadzeniem.

W trzeciej kwarcie Enea wciąż miała jeszcze siły i nadzieję na dogonienie CCC. Polkowiczanki jednak kontrolowały wydarzenia na boisku i spokojnie punktowały rywalki. Przed ostatnią kwartą ich przewaga wynosiła już 12 punktów.

W ostatniej odsłonie CCC nie miało litości dla rywalek. Znów szalała Keisha Hampton, która w całym spotkaniu rzuciła 23 punkty. Polkowiczanki bez przerwy powiększały przewagę i ostatecznie wygrały wysoko 96:72.

W rywalizacji do trzech wygranych jest już 2:0 dla CCC Polkowice. Kolejny mecz już w środę.

CCC Polkowice – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 96:72 (23:20, 18:13, 28:24, 27:15)

CCC Polkowice: Keisha Hampton 23, Aaryn Ellenberg 19, Weronika Gajda 14, Kamile Nacickaite 11, Klaudia Gertchen 8, Weronika Telenga 7, Dragana Stanković 6 (10 zbiórek), Amanda Kantzy 6, Alicja Grabska 2.

Enea Gorzów Wlkp.: Shatori Walker-Kimbrough 17, Megan Gustafson 16, Borislava Hristova 13, Dominika Owczarzak 10, Cheridene Green 10 (10 zbiórek), Agnieszka Kaczmarczyk 6.