Śląsk zaczyna play-offy od zwycięstwa nad Treflem

BT, mat. prasowe plk.pl | Utworzono: 2021-03-30 22:07

Początek spotkania był trudny dla obu stron, ale to WKS Śląsk był trochę bardziej skuteczny i po trafieniu Aleksandra Dziewy prowadził 7:2. Na parkiecie pojawił się także Ben McCauley, chociaż Trefl zaczął odrabiać straty. Po trójce Łukasza Kolendy przyjezdni przegrywali tylko punktem. Ostatecznie jednak dzięki zagraniom Ivan Ramljaka i Kyle’a Gibsona po 10 minutach było 19:18. Drugą kwartę ekipa trenera Olivera Vidina rozpoczęła od świetnej serii 10:0, a niemoc sopocian dopiero po kilku minutach przerwał Michał Kolenda. Ivan Ramljak oraz Strahinja Jovanović robili swoje - dzięki temu wrocławianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po akcji McCauleya pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:35.

W trzeciej kwarcie, głównie dzięki McCauleyowi wrocławianie utrzymywali pewną przewagę. Obie drużyny nie zachwycały w ataku, więc mogliśmy zobaczyć przede wszystkim trochę lepszą defensywę. Zespół trenera Marcina Stefańskiego ciągle miał problem z konstrukcją swoich akcji. Zagranie Aleksandra Dziewy sprawiło, że po 30 minutach było 59:47. W kolejnej części gry atak obu zespołów wyglądał już dużo lepiej. Dzięki trafieniom Nuniego Omota oraz Pawła Leończyka goście potrafili zbliżyć się na osiem punktów. Później ta różnica jeszcze bardziej się zmniejszała dzięki trójce Łukasza Kolendy. Na około minutę przed końcem ten sam zawodnik zbliżył swoją drużynę na cztery punkty, co oznaczało emocje w końcówce. W ważnych momentach nie zawiedli jednak Ramlajk oraz Jovanović, a dzięki temu WKS Śląsk wygrał 76:71.

Najlepszym graczem gospodarzy był Ivan Ramljak - zdobył 20 punktów, 11 zbiórek i 4 przechwyty. W ekipie gości wyróżniał się Łukasz Kolenda z 22 punktami i 4 zbiórkami.

Śląsk Wrocław – Trefl Sopot 76:71 (19:18, 26:17, 14:12, 17:24)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Śląska. Drugi mecz zostanie rozegrany we Wrocławiu 2 kwietnia (godz. 17.35).

Punkty dla Śląska: Ivan Ramljak 20, Strahinja Jovanovic 16, Kyle Gibson 15, Ben Mccauley 9, Aleksander Dziewa 8, Mateusz Szlachetka 3, Michał Gabiński 3, Elijah Stewart 2, Szymon Tomczak 0, Jan Wójcik 0, Kacper Marchewka 0;

Punkty dla Trefla: Łukasz Kolenda 22, Nuni Omot 10, Nikola Radicevic 10, Paweł Leończyk 10, Darious Moten 7, Michał Kolenda 6, Martynas Paliukenas 4, Dominik Olejniczak 2, Karol Gruszecki 0.