Koszykarze Śląska Wrocław zagrają w półfinale Basket Ligi!

Wojciech Klich | Utworzono: 2021-04-07 22:14 | Zmodyfikowano: 2021-04-07 23:03

Koszykarze Śląska Wrocław świetnie rozpoczęli spotkanie w Sopocie. Już w pierwszej kwarcie podopieczni Oliviera Vidina wyszli na prowadzenie i spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Skuteczny w ataku był Strahinja Javanović, wspierany przez Kyle'a Gibsona.

W drugiej kwarcie rywale rzucili się do odrabiania strat. Szczególnie trudny do zatrzymania był Nuni Omot, który raz za razem urywał się rywalom pod koszem. Śląsk sukcesywnie tracił przewagę, ale i tak na przerwę schodził z przewagą 4 punktów.

Ta powiększyła się jeszcze w trzeciej kwarcie, najbardziej wyrównanej. Śląsk starał się grać szybciej w ofensywie i w ten sposób próbował zaskoczyć obronę gospodarzy. Trefl jednak nie dawał za wygraną.

Gospodarze pokazali upór szczególnie w ostatniej kwarcie. Znów do głosu doszedł Omot, skutecznie zaczął grać też Olejniczak oraz Kolenda. Wrocławianie powoli tracili kontrolę nad spotkaniem, aż wreszcie w końcówce Trefl doprowadził do remisu i do dogrywki.

W niej Śląsk wyciągnął wnioski z porażki w trzecim spotkaniu. Mimo bardzo wyrównanej końcówki to wrocławianie zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli ostatecznie 83:81, a w rywalizacji do trzech zwycięstw 3:1.

W meczu o finał rywalem Śląska będzie Zastal Zielona Góra. Drużyna z województwa lubuskiego pokonała w ćwierćfinałowym czwartym spotkaniu Spójnię Stargard 91:80, również po dogrywce.

Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 81:83 po dogrywce (13:23, 24:18, 12:17, 19:10, 13:15).

Punkty:

Trefl Sopot: Nuni Omot 20, Dominik Olejniczak 12, Łukasz Kolenda 11, Martynas Paliukenas 11, Nikola Radicevic 10, Michał Kolenda 10, Paweł Leończyk 5, Karol Gruszecki 2, Darious Moten 0.

Śląsk Wrocław: Strahinja Jovanovic 16, Kyle Gibson 15, Ivan Ramljak 13, Aleksander Dziewa 11, Ben McCauley 11, Mateusz Szlachetka 10, Elijah Stewart 4, Jan Wójcik 2, Michał Gabiński 1, Kacper Gordon 0.