Noc Muzeów znów online

, el | Utworzono: 2021-05-15 14:01 | Zmodyfikowano: 2021-05-15 14:28
A|A|A

zdjęcie: nasz słuchacz

Zobaczymy m.in. oddziały Muzeum Miejskiego, w tym Stary Cmentarz Żydowski, Pałac Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Mineralogiczne, czy Muzeum Przyrodnicze. Tomasz Myszko-Wolski z magistratu:

Muzeum Miejskie Wrocławia przygotowuje cztery wydarzenia - o jednym z nich opowiada Kamila Zakrzewska:

Każdy wirtualny wieczór rozpoczyna się o godz. 18 i zakończy około północy. Codziennie zaprezentowanych zostanie od 6 do 7 wystaw, każde oprowadzanie potrwa ok. 30 minut. Wszystkie transmisje na żywo obejrzymy na oficjalnym profilu miejskim na Facebooku oraz na portalu miejskim wroclaw.pl.

Z okazji Nocy Muzeów będzie można także zobaczyć Aulę Leopoldyńską Uniwersytetu Wrocławskiego, czyli jedną z piękniejszych świeckich sal barokowych w Europie Środkowej. Wirtualny spacer po Auli Leopoldyńskiej daje możliwość zwiedzenia tego zabytkowego wnętrza, mimo że jest ono obecnie niedostępne dla zwiedzających z powodu trwających prac konserwatorskich. Spacer zawiera osiemnaście punktów widokowych, które pozwalają dostrzec najdrobniejsze szczegóły Auli. Szczegóły na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego.

A taka kolejka utworzyła się w sobotnią noc przed Punktem Widokowym w Sky Towerze. Zdjęcie przesłał nasz słuchacz, który opisuje, że przed wejściem w pewnym momencie zebrało się 400 osób. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama