Cudu nie było. Miedź nie zagra w barażach

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2021-06-13 14:54 | Zmodyfikowano: 2021-06-13 14:56

Przed ostatnią serią spotkań Miedź mogła jeszcze awansować na miejsce premiowane udziałem w barażach. Legniczanie musieli jednak nie tylko wygrać swój mecz, ale także liczyć na porażkę Górnika Łęczna. Ten scenariusz nie spełnił się nawet w 50%. Miedź tylko zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Dolnośląski zespół przegrywał od 45 minuty po tym jak karnego wykorzystał Gonçalo Gregório. Dla legniczan wyrównał w 78 minucie Mehdi Lehaire. Nawet gdyby Miedź wygrała to w barażach i tak by nie zagrała, bo Górnik pewnie pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:0.

Drugi dolnośląski zespół zakończył sezon porażką. Chrobry Głogów przegrał z Arką Gdynia 0:3.

Do Ekstraklasy bezpośrednio awansowały Radomiak Radom i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Trzeciego beniaminka najwyższej klasy wyłonią barażowe mecze z udziałem GKS Tychy, Arki Gdynia, ŁKS Łódź i Górnika Łęczna.

Miedź Legnica skończyła sezon na siódmym miejscu. Chrobry Głogów był 11.