Gol w doliczonym czasie gry i tylko remis Śląska Wrocław

Radosław Radczak, WK | Utworzono: 2021-08-08 21:52 | Zmodyfikowano: 2021-08-08 21:58

W 4 minucie Verdasca sfaulował Ceesaya w polu karnym Lechii, ale sędzia Jarosław Przybył dopiero 3 minuty później, po wideoweryfikacji, ukarał winowajcę żółtą kartką i podyktował rzut karny. W 8 min. jedenastkę fatalnie przestrzelił Łukasz Zwoliński, posyłając piłkę nad poprzeczką bramki Śląska.

Po wznowieniu gry szansę na gola miał Fabian Piasecki, ale po akcji prawym skrzydłem trafił w dobrze ustawionego bramkarza Lechii. A w 28 min. ponownie Zwoliński bliski był zaskoczenia Michała Szromnika, lecz i tym razem bramkarz Śląska obronił jego strzał głową.

W 33 min. kontratak Śląska zakończył się golem, po tym jak Mateusz Praszelik z prawej strony zagrał piłkę do wbiegającego w pole karne Fabiana Piaseckiego, Zlatan Alomerović zdołał ją odbić, ale ta potoczyła się pod nogi nadbiegającego Dino Stigleca, który wbił ją do siatki.

Gdańszczanie mogli wyrównać w 41 min., ale Szromnik najpierw znakomicie obronił strzał głową Mario Malocy, a w doliczonym czasie gry zablokował kolejną główkę Zwolińskiego.

W drugiej połowie też nie brakowało emocji. W 56 min. arbiter po raz drugi podyktował rzut karny, po tym jak w polu karnym Lechii upadł Piasecki, ale po wideoweryfikacji uznał, że Bartosz Kopacz jednak nie sfaulował napastnika Śląska i jedenastkę anulował. W 61 min. gospodarze mieli dwie szanse na podwyższenie wyniku: najpierw Alomerović obronił strzał Quintany, a dobitka Piaseckiego przeszła obok słupka.

W 81 min. w światło bramki gości nie trafił Peter Schwartz, a po chwili bramkarz Lechii zbił piłkę po strzale Roberta Picha. Gdańszczanie odpowiedzieli strzałem Flavio Paixao, obronionym przez Szromnika, a potem czujność Alomerovica sprawdził Krzysztof Mączyński.

W doliczonym czasie gry, po indywidualnej akcji, w boczną siatkę gdańszczan trafił Erik Exposito. Tuż przed końcowym gwizdkiem strzałem głową piłkę do bramki Śląska skierował Tomasz Makowski i Śląsk zremisował z Lechią 1:1.

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 1:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Dino Stiglec (33), 1:1 Tomasz Makowski (90+5-głową).

Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Diogo Verdasca. Lechia Gdańsk: Conrado, Kacper Sezonienko.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).